Na temelju Odluke o Nacionalnoj klasifikaciji djelatnosti, Upravni odbor HGK donio je Odluku o strukovnim udruženjima u HGK na temelju koje Udruženje trgovine motornim vozilima uključuje članice Komore iz:

Područja G trgovina na veliko i na malo; popravak motornih vozila i motocikala

• odjeljka 45  Trgovina na veliko i na malo motornim vozilima i motociklima; popravak motornih vozila i motocikala
    • skupine 45.1  Trgovina motornim vozilima
    • skupine 45.2 – Održavanje i poravak motornih vozila
    • skupine 45.3 – Trgovina dijelovima i priborom za motorna vozila
    • skupine 45.4 – Trgovina motociklima, dijelovima i priborom za motocikle te održavanje i popravak

Predsjednik Udruženja trgovine motornim vozilima je Tomislav Miletić, P Automobil Import, C Automobil import
Zamjenik predsjednika Udruženja trgovine motornim vozilima je Alen Vuksan Ćusa, Auto Hrvatska
Poslovni tajnik: Hrvoje Paver, Sektor za trgovinu HGK

Udruženje promiče interesa članova, rješava aktualne probleme, te aktivno surađuje s tijelima državne uprave, posebice s Ministarstvom financija, Ministarstvom unutarnjih poslova, Ministarstvom gospodarstva, Carinskom upravom, Hrvatskim uredom za osiguranje, Državnim zavodom za mjeriteljstvo i Centrom za vozila Hrvatske.

Udruženje trgovine motornim vozilima član je međunarodne organizacije OICA – International Organization of Motor Vehicle Manufacturers sa sjedištem u Parizu.