SED 2019 – Summit energetske demokracije

Objavljeno: 22. 01. 2019. , Ažurirano: 11. 02. 2019.

Hrvatska gospodarska komora pokrovitelj je Summita energetske demokracije koji se od 10. do 12. travnja održava u Puli.

Tijekom Summita raspravljat će se o problematici:

• institucionalnog okvira u energetskom sektoru
  • provedbe kratkoročnih sektorskih mjera radi pokretanja gospodarskog rasta
  • pokretanja srednjoročnih i dugoročnih mjera u pojedinim energetskim podsektorima
  • promoviranja napredne energetske mreže.

Summit će obuhvatiti širi regionalni kontekst složenosti energetskog sektora i sigurnosti opskrbe, s posebnim fokusom na raspravu o prioritetima energetske politike RH do 2030., s pogledom na 2050. godinu. Očekuje se sudjelovanje značajnog broja vrhunskih domaćih i međunarodnih stručnjaka.

Više o događaju možete naći na poveznici SED 2019 / Summit energetske demokracije

Hrvatska gospodarska komora kao krovna institucija hrvatskoga gospodarstva pokrovitelj je i član Organizacijskog i Izvršnog odbora Summita. Aktivno prateći pitanja energetske politike, svoj doprinos dajemo trima panelima:

• Toplinarstvo – Bitnost i položaj toplinarstva u novoj energetskoj strategiji Republike Hrvatske; Optimizacija toplinarskih sustava i nove tehnologije; Mjerenje utrošene toplinske energije
  • Energetska politika – Pogled potrošača energije
  • Tržište plina – Uloga plina u energetskoj tranziciji

Pozivamo vas da se pridružite Summitu, a svoje sudjelovanje možete prijaviti direktno na stranici organizatora putem poveznice Prijava.