Izvor: Shutterstock

Seminar: Izlazak hrvatskih tvrtki na američko tržište - dvostruko oporezivanje

Objavljeno: 06. 08. 2024. , Ažurirano: 27. 08. 2024.

Poslovanje na tržištu SAD-a

Hrvatska gospodarska komora, Veleposlanstvo SAD-a u Republici Hrvatskoj i Udruženje hrvatsko-američkih profesionalaca (ACAP - Association of Croatian American Professionals) organiziraju još jedan u nizu seminara s ciljem potpore hrvatskim tvrtkama pri izlasku na tržište SAD-a. Ovaj put seminar će se fokusirati na dvostruko oporezivanje te novosti koje će nastupiti stupanjem na snagu Ugovora o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja kojeg su potpisale dvije zemlje.

Seminar će se održati se 4. rujna 2024. godine u Hrvatskoj gospodarskoj komori, Rooseveltov trg 2, Zagreb u terminu od 10 do 15 sati.

Cilj seminara je pružiti više informacija o specifičnostima s kojima se susreću mnoge tvrtke pri izlasku na američko tržište te će uz tematiku poreza dodatno biti obrađene i teme:

• Što treba znati kada pokrećete poslovanje u SAD-u?
  • Kako odabrati prikladan tip tvrtke za poslovanje u SAD-u?
  • Fireside Chat: Hi - Tech
  • Radne dozvole
  • Kako se najbolje pripremiti za izlazak na US tržište?

Seminar je namijenjen svim hrvatskim tvrtkama koje započinju s radom u SAD-u ili tek razmišljaju o izlasku na izazovno američko tržište, kao i profesionalcima i stručnjacima iz tema koje se obrađuju.

09:30 – 10:00   Registracija sudionika

10:00 – 10:30   Uvodna obraćanja

• Luka Burilović, predsjednik, Hrvatska gospodarska komora
  • Don Markušić, predsjednik, ACAP Zagreb
  • Nathalie Rayes, veleposlanica, Veleposlanstvo SAD
  • Marko Primorac, potpredsjednik Vlade i ministar financija Republike Hrvatske

10:30 – 11:45   Prezentacije

Uvod: Što trebam znati kada započinjem poslovanje u SAD-u? Aktivnosti hrvatskih tvrtki u SAD-u i odabir odgovarajućeg subjekta za ulazak na tržište SAD-a

• Gregory Walsh i Tomislav Krmek, odvjetnici, Spencer West (Switzerland) GmbH

Oporezivanje: Kako pristupiti potencijalnom problemu dvostrukog oporezivanja? Ugovor između SAD-a i Hrvatske o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja

• Gregory Walsh and Tomislav Krmek, odvjetnici, Spencer West (Switzerland) GmbH

PAUZA ZA KAVU

12:00 – 13:15   Prezentacije

Izvješćivanje: Američki Zakon o transparentnosti poslovanja (CTA)

• Gregory Walsh, odvjetnik, Spencer West (Switzerland) GmbH

Poslovne vize za SAD

• Predstavnik konzularnog odjela Veleposlanstva SAD-a

PAUZA ZA KAVU

13:30 – 14:30   Prezentacije

Fireside Chat: Sinergija i strategija: priče hrvatskih tvrtki koje posluju na tržištu SAD-a i uvid u stvarne izazove

• Martin Morava, osnivač i izvršni direktor, DEVOT
  • Ante Medić, izvršni direktor, Pulsar Laboratories

Moderator: (tbd)

Savjeti i trikovi za ulazak na američko tržište

• Goran Deak, osnivač i izvršni direktor, SPONA

14:30 – 15:00   pitanja i odgovori - networking

Radni jezici: hrvatski i engleski

Tvrtkama koje plaćaju članarinu HGK ili ACAP-u iznos kotizacije će se pokriti iz članarina, a kotizacija za ostale sudionike iznosi 150 eura + PDV po sudioniku.

Molimo Vas da se za sudjelovanje prijavite putem platforme Digitalna komora, a ako nemate pristup Digitalnoj komori na e-mail: aperica@hgk.hr  dostavite: ime tvrtke, OIB tvrtke, ime i prezime, funkciju, e-mail i broj telefona.

Rok za prijavu je najkasnije do ponedjeljka, 2. rujna 2024.

ACAP IX 2024.png

Izvor: HGK i ACAP