Sastanak stručnog tima Komore Zagreb s tvrtkom Energija-Ekologija- Ekonomika tehnologije d. o. o.

Objavljeno: 13. 10. 2016. , Ažurirano: 13. 10. 2016.

Komora Zagreb sastala se 11. listopada s predstavnicima tvrtke Energija-Ekologija-Ekonomika tehnologije d. o. o. iz Zagreba

Predstavnice Komore Zagreb Davorka Car i Maša Orlović upoznale su direktoricu tvrtke Teodoru Fort-Mlakar s aktivnostima i uslugama koje nude svojim članicama, s posebnim naglaskom na usluge usmjerene na pružanje potpore internacionalizaciji poslovanja poduzetnika.

Osobit je interes izazvala mogućnost zajedničkog, sufinanciranog nastupa na sajmovima i sudjelovanje u izaslanstvima u zemlji i inozemstvu te usluga Poduzetnik-izvoznik, budući da tvrtku zanima značajnije širenje na strana tržišta, osobito zemalja u regiji.

Od drugih usluga, spomenuli su vaučer Moj EU projekt koji je tvrtki zanimljiv s obzirom na mogućnost apliciranja na fondove Europske unije, u čemu već imaju određenog iskustva, a interesirali su se i za besplatno dobivanje informacija o aktualnim međunarodnim natječajima javne nabave putem servisa Tenderi.hgk.hr.

Komora im je predstavila i znakove kvalitete koje dodjeljuje – „Hrvatska kvaliteta“ i „Izvorno hrvatsko“, kao priznanje visokokvalitetnim hrvatskim proizvodima.

Dogovoreno je da će Komora prema tvrtki pojačati informiranje o međunarodnim poslovnim susretima i inozemnim sajmovima u organizaciji HGK te o edukacijama o EU i ostalim izvorima financiranja.

Energija-Ekologija-Ekonomika tehnologije d. o. o. tvrtka je s dvoje zaposlenih i svoje je poslovanje započela 2009. Djelatnost se ostvaruje dvama osnovnim programima:

• regeneracijom baterija i industrijskom elektronikom (RB/IE) te
  • metalnom proizvodnjom za logistiku (MPL).

Iako su naizgled potpuno različiti, ta dva programa objedinjuje zajednički cilj: ušteda energije višim ekološkim standardima poslovanja i ekonomičnije iskorištavanje vlastitih resursa. U okviru prvog programa, djelatnici tvrtke razvili su tehnologiju koja omogućava značajno produženje vijeka trajanja trakcijskih baterija (koje se koriste u logistici npr. za pokretanje viličara). Kao nadogradnju na ovu tehnologiju, razvili su vremensko-naponski modul koji se ugrađuje u postojeće punjače baterija i omogućuje kvalitetnije punjenje i duži rad strojeva bez spajanja na strujnu mrežu. Time štedi vrijeme, smanjuje troškove energije i, u konačnici, smanjuje količinu opasnog otpada.

U sklopu programa metalnih proizvoda za logistiku, izrađuju se projekti racionalizacije korisnoga skladišnog prostora, koji uključuju transportne metalne konstrukcije (roll kontejnere i dostavne košare), metalne konstrukcije za razvrstavanje i skladištenje robe te proizvode prema posebnim zahtjevima (npr. izmjenjivače baterija u viličarima).

Važno je istaknuti da tvrtka na ostvarenju svojih proizvoda surađuje s drugim hrvatskim tvrtkama i obrtnicima.