Izvor: pixabay

Sekcija Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Osijek raspravlja o prijedlogu Pravilnika o gospodarenju otpadom

Objavljeno: 11. 02. 2022.

Sastanak Sekcije Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Osijek održat će se u petak, 18. veljače, u 10 sati, u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja pokrenulo je savjetovanje sa zainteresiranom javnošću o Prijedlogu Pravilnika o gospodarenju otpadom.

Na sastanku će članovi Zajednice raspravljati o Prijedlogu Pravilnika o gospodarenju otpadom koji se nalazi na javnoj raspravi od 8. veljače do 10. ožujka 2022., a može ga se pronaći na portalu e-savjetovanja.

Pravilnik je namijenjen uređenju sustava gospodarenja otpadom, pojednostavljuje se izračun financijskog jamstva, uz napomenu kako će koeficijenti otpada za potrebe izračuna biti objavljeni na mrežnoj stranici Ministarstva (u ovom trenutku nije objavljena lista koeficijenata).

Sjednicu će voditi Nataša Uranjek, predsjednica Sekcije.