Sastanak predstavnika radnih skupina prioritetne osi 8 u okviru Europske strategije za razvoj dunavske regije

Objavljeno: 01. 08. 2016. , Ažurirano: 30. 08. 2016.

Ministarstvo poduzetništva i obrta RH i Ministarstvo gospodarstva Baden Württemberg, kao koordinatori Prioritetnog područja 8 „Podrška razvoju konkurentnosti, uključujući razvoj klastera“ Europske strategije za razvoj dunavske regije, organiziraju, uz potporu Hrvatske gospodarske komore, 22. i 23. rujna sastanak radnih skupina PO 8.

Županijska komora Osijek bit će domaćin sastanka triju skupina:

- Inovacije i transfer tehnologija
- Energetska efikasnost i okoliš
- Suradnja poslovnih organizacija

Europska strategija za razvoj dunavske regije prvotno je mehanizam za suradnju koji ne zahtijeva stvaranje nove EU strukture ili institucija te se, stoga, provodi Akcijskim planom za razvoj dunavske regije koji daje detaljne informacije o mogućim organizacijama, strukturama, centrima, udrugama i mrežama koje mogu biti uključene u provođenje aktivnosti i projekata.