Sastanak predstavnika Grada Rijeke, Lučke uprave Rijeka i Županijske komore Rijeka s izaslanstvom kineskoga grada Guangzhou

Objavljeno: 29. 06. 2016. , Ažurirano: 31. 10. 2016.

U srijedu, 29. lipnja, u Dvorani za sastanke Lučke uprave Rijeka, sastali su se predstavnici Grada Rijeke, Lučke uprave Rijeke i Županijske komore Rijeka s izaslanstvom kineskoga grada Guangzhou, distrikta Yuexiu.

Sastanku su prisustvovali zamjenik gradonačelnika Marko Filipović, pomoćnik ravnatelja Lučke uprave Goran Lajnert, rukovoditeljica marketinga Snježana Papeš i predsjednik Županijske komore Rijeka Vidoje Vujić.

Nakon sastanka obišli su riječki lučki bazen brodom.

Guangzhou (13,5 milijuna stanovnika) je glavni grad kineske provincije Guangdong. Smješten je u blizini Hong Konga u jednom od najnaseljenijih i najrazvijenijih područja Kine.  U gospodarskom je smislu treći najznačajniji grad u Kini.

Yuexiu District dio je grada Guangzhou koji ima nešto više od milijun stanovnika, a  2009. godine proglašen je vodećim kineskim kulturnim centrom.