Sastanak mobilnog tima HGK Komore Zagreb sa tvrtkom Interinvest d. o. o.

Objavljeno: 31. 08. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Predstavnici HGK Komore Zagreb, Silvija Czeisberger i Zdravko Čizmar, organizirali su sastanak sa direktoricom tvrtke Interinvest d.o.o. gospođom Biserkom Orešković i vodećim projektantom tvrtke gospodinom Lukom Oreškovićem u prostorima tvrtke u Zagrebu.

Interinvest d.o.o. je tvrtka za građenje i usluge u graditeljstvu, osnovana krajem 1989.g. kao nastavak obiteljskog poslovanja.

Kvalitetan i ozbiljan pristup radu, te stabilan, povjerljiv i ljudski odnos prema klijentima rezultirao je dugogodišnjim uspješnim poslovanjem ove male zagrebačke tvrtke, koja zapošljava desetak zaposlenih. Tvrtka se bavi izvođenjem građevinskih radova i to pretežno visokogradnje, ali izvodi i poslove niskogradnje, poput uređenja okoliša stambenih zgrada, gradnju prilaznih cesta, asfaltiranja, postavu rubnjaka, ulična kanalizacija i odvodnja.

U djelatnosti visokogradnje Interinvest d.o.o. najviše se bavio gradnjom novih objekata, uređenjem interijera, adaptacijom stanova, kuća, zgrada i poslovnih poslova; krovopokrivačkim, limarskim i vodoinstalaterskim radovima, izvođenjem hidro i toplinskih izolacija, saniranjem temeljne vlage, obnovom i izradom novih fasada na pročeljima zgrada. U izvođenju objekata visokogradnje ističe se izgradnja obiteljskih kuća i stambenih zgrada posebice na području Grada Zagreba. Interinvest d.o.o. se dijelom specijalizirao i za izvođenjem hitnih intervencija na zgradama, pa tako od 1985.g. uspješno surađuje sa GSKG Zagreb. Praćenjem potreba tržišta tvrtka se počela baviti i prodajom nekretnina.

Tvrtka poštuje i duh tradicije, pa jedan aspekt svog djelovanja u hrvatskom priobalju, promišlja na način projektiranja i izvođenja objekata u duhu hrvatske baštine. Internacionalna naobrazba i međunarodno iskustvo (London, Malezija) vodećeg projektanta gospodina Luke Oreškovića donosi novu, suvremenu dimenziju djelovanja tvrtke. Održivost kao neminovni način življenja (odnos prema okolini, prirodi, vodi, materijalima, obnovljivim izvorima energije, ljudima itd.), time i održiva gradnja, neminovan su način promišljanja. Održiva gradnja - budućnost je gradnje. Takvim odnosom prema gradnji se ponose i nadaju se da će i u Hrvatskoj takav pristup održivosti postati standard (održivi certifikati). Održiv način projektiranja i izvođenja zdravog prostora i okruženja u kojemu živimo i radimo dovesti će dugoročno do energetski i ekonomski učinkovitog objekta, ali i nemjerljivog povećanja kvalitete života, o čemu u Hrvatskoj, za razliku od Njemačke, Engleske, Nizozemske i skandinavskih zemalja, još nema dovoljno svijesti.

Internacionalno iskustvo i mobilnost omogućuje rad na europskim tržištima, stoga su predstavnicima tvrtke Interinvest d.o.o. gospođi Biserki Orešković i Luki Oreškoviću u razgovoru ukratko predstavljene usluge HGK koje su na raspolaganju njezinim članicama poput: EEN - B2B poslovni razgovori; Poduzetnik-izvoznik, Tenderi hgk.hr, Jedinstvena kontakta točka – PSC i druge, namijenjene poduzetnicima za brže ostvarivanje njihovih ideja.
Pojašnjen je i koncept projekta Moj EU vaučer, on-line baze EU projekata i poslovnih savjetnika, Izvorno hrvatsko, Hrvatska kvaliteta, Kupujmo hrvatsko, te istaknute usluge poreznog savjetovanja i vaučera za besplatno korištenje web stranice pročišćenih hrvatskih zakona.