Sastanak članica Županijske komore Zadar – računovodstvene djelatnosti

Objavljeno: 17. 05. 2018. , Ažurirano: 17. 05. 2018.

U ŽK Zadar održan je 16. svibnja radni sastanak članica Županijske komore Zadar registriranih za obavljanje računovodstvene djelatnosti.

Povod je sastanku bio izbor kandidata iz Zadarske županije za članstvo u Vijeću Udruženja računovođa te izbor kandidata za predsjednika Udruženja prije održavanja plenarne sjednice Udruženja sazvane za 30. svibnja. Za predstavnicu u Vijeću izabrana je Sanja Košta, direktorica tvrtke Kata d. o. o. iz Preka. Kandidat za predsjednika Udruženja nije izabran.

Tijela Udruženja činit će predsjednik, zamjenik te Vijeće Udruženja. Udruženje ima više od 4000 članica, čiji se značaj djelatnosti računovodstva posredno odnosi i na rad svih članica HGK.

Na sastanku se govorilo o problemima koje prate računovodstvo, osobito ishitreno donošenje zakonskih akata bez konzultacije zakonodavca sa strukom. Računovodstvena struka suočena je s nekoliko zakonskih obveza koje su u praksi teško provedive, primjerice odredbe povezane sa sprječavanjem pranja novca, zaštitom osobnih podataka, kratkim rokovima za prilagodbu, licenciranje i drugo.

Sudionici sastanka vjeruju da će novoosnovano Udruženje pomoći u rješavanju problema. U perspektivi je i osnivanje strukovne skupine računovođa na razini Zadarske županije.