Sajam Viroexpo u Virovitici

Objavljeno: 06. 02. 2024.

27.Viroexpo međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, održati će se u Virovitici,  od 16. do 18. veljače 2024.. a ove godine okupio je 505 izlagača.

Županija partner sajma je Osječko-baranjska županija.

Organizatori i pokrovitelji sajma su: Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, ŽK Virovitica, HOK – Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije.

Viroexpo je već godinama jedan od najposjećenijih sajmova ovakvog tipa u Hrvatskoj, a s obzirom na sve veći broj izlagača postao je prepoznatljiv i kao sajam koji zbog svoje pristupačnosti, odnosa prema posjetiteljima i izlagačima, nosi dodatak ”sajam s dušom”.

 Ove godine novost je  bila i live stream koji je bilo moguće pratiti u subotu  i nedjelju od 12 do 15 sati.

 
Geotermalna sinergija - izazovi i mogućnosti: Vizija i razvoj Virovitičko-podravske županije

U okviru Viroexpo 2024., međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, Sektor za industriju i održivi razvoj HGK u suradnji sa ŽK Virovitica organiziran je  tematski panel pod naslovom "Geotermalna sinergija - izazovi i mogućnosti: Vizija i razvoj Virovitičko-podravske županije".

Panel je imao za cilj okupiti vodeće stručnjake, donositelje odluka, i predstavnike lokalnih zajednica kako bi zajednički istražili potencijal geotermalne energije kao ključnog i jedinstvenog resursa za regionalni razvoj. Razgovaralo se o nizu važnih tema, uključujući značaj lokalnih zajednica u razvoju geotermalne energije, primjene u poljoprivredi, izazove u razvoju geotermalnih projekata, te ulogu geotermalne energije u kreiranju novih industrijskih ekosustava.