Sajam China Smart Expo 2018 u Budimpešti

Objavljeno: 21. 03. 2018. , Ažurirano: 13. 04. 2018.

U Budapest Experience centru u Budimpešti će se od 31. svibnja do 2. lipnja održati još jedno izdanje sajma China Smart Expo, koji organiziraju Central European Trade and Logistics Cooperation Zone (CZEC) i ChinaCham Hungary.

Cilj je sajma povezati tvrtke srednje i istočne Europe s pouzdanim kineskim partnerima. Ove se godine sajam organizira po načelu "sve u jednom" (all-in-one), odnosno u sklopu sajma China Smart Expo održavaju se i Chinese Import Fair te Shandong Culture Expo, pa prijavljene tvrtke automatski mogu sudjelovati na svima.

Posjetom sajmu predstavnici tvrtki imaju se priliku upoznati s potencijalnim kineskim partnerima te se na taj način omogućuje prvi korak suradnje bez odlaska u NR Kinu.

Odjel za poljoprivredu i trgovinu kineske pokrajine Shandong u suradnji s Ministarstvom poljoprivrede NR Kine organizirao je u okviru ovogodišnjeg sajma Chinese Import Fair radi pružanja prilike europskim tvrtkama za izvoz te izjednačavanje trenutno velike razlike bilateralne robne razmjene Kine i zemalja Europe.

Manifestacija Shandong Culture Expo odnosi se na edukaciju o mogućnostima za poslovnu i kulturnu suradnju, osobito usmjerenu na područja koja su povezana s obrazovanjem, autorskim pravima, turizmom te sportom.

Na ovogodišnjem se sajmu očekuje više od 400 izlagača na 10.000 m² izložbenog prostora te nudi i registraciju u bazu kineskih dobavljača kako biste mogli i prije dolaska na sajam pronaći potencijalnog partnera i unaprijed dogovoriti sastanak.

Za sudjelovanje na sajmu potrebo se registrirati putem službenog online obrasca. Sudjelovanje na ovogodišnjem sajmu besplatno je za posjetitelje registrirane pri organizaciji CECZ.

Sve dodatne informacije o ovogodišnjem sajmu China Smart Expo 2018 možete pronaći na službenoj internetskoj stranici sajma.

DODATNE INFORMACIJE ZA SUDJELOVANJE HRVATSKIH TVRTKI

Hrvatska gospodarska komora neće organizirati odlazno izaslanstvo, ali će biti poveznik s organizatorom kako bi hrvatske tvrtke ostvarile pravo na sufinanciranje putnih troškova do određenog iznosa.

S organizatorom je dogovoreno da hrvatske tvrtke sudjeluju kao grupa i da pri prijavi označe da su dio CCE Croatia kao vođu grupe (group leader), kako bi mogli ostvariti sufinanciranje putnih troškova u iznosu 180€.

Za ostvariti sufinanciranje, tvrtke se trebaju prijaviti kao dio hrvatskog izaslanstva CCE Croatia, putem niže navedenih linkova za posjetitelje (Visitor) i izlagače (Exhibitor), a po završetku događanja organizator će preko komore poslati sredstva koje će se isplatiti tvrtkama. Za ostvarivanje sufinanciranja osim prijave putem niže definiranih linkova za Hrvatsku, tvrtke moraju sudjelovati na događanju i registrirati se na samom sajmu na za to predviđenom pultu te kroz online sustav za B2B razgovore, prijaviti barem 6 razgovora s kineskim tvrtkama.

Prijave na poslovne razgovore B2B

Prema informacijama organizatora po prijavi bilo kao posjetitelj ili izlagač na Vaš email kojim ste se registrirali stići će poveznica u B2B sustav, odnosno bazu prisutnih kineskih tvrtki putem koje možete označiti s kime želite tijelom sajama razgovarati.

Prijave za sudjelovanje kao posjetitelj

Ukoliko želite sudjelovati kao posjetitelj (VISITOR) molim da se prijavite putem niže navedenog linka, napravljenog posebno za hrvatske sudionike:

Prijave za sudjelovanje kao izlagač (Exhibitor)

Ukoliko želite sudjelovati kao izlagač na sajmu obavještavamo Vas da je koncept otvorenog prostora (OPEN SPACE) za sastanke i izlaganje (slike plana dostavljamo u privitku) te smo s organizatorom dogovorili da se postavi i dio za Hrvatsku (bit će stavljena hrvatska zastava).

Prijave za izlagače (EXHIBITOR)  idu također putem posebne poveznice koju je organizator napravio za hrvatske sudionike:

Register your company NOW

ROK ZA PRIJAVE

Službeni rok za prijave je do 13. travnja 2018, ali u dogovoru s organizatorom, rok za prijave hrvatskih sudionika je produžen do kraja tjedna (20. 4. 2018.).

Smještaj u Budimpešti

Ukoliko Vam je potrebna pomoć s pronalaskom smještaja, organizator i tu stoji na raspolaganju, ljubazno molim da kontaktirate u HGK kolegicu Anu Karlić (akarlic@hgk.hr; 01/456-1795) koja će Vas spojiti s mađarskim kolegama.

OTOVRENJE SAJMA I GALA VEČERA 31. 5. 2018.

Prema informacijama organizatora na dan otvorenja održat će se gala večera, ekskluzivna večera u Equestrian Parku (malo Zzvan Budimpešte). U prostoru gdje je večera bit će i izložba (kineski proizvodi) te će se održati primjeren program i parada konja. Sudjelovat će 400 kineskih gospodarstvenika te je to prilika za održavanje neformalnih poslovnih razgovora. Sudjelovanje na gala večeri besplatno je za hrvatsku grupu.

Ljubazno molimo da kada se prijavite putem navedenih poveznica (linkova), bilo kao posjetitelj ili izlagač, da isto javite na email kolegici Ani Karlić (akarlic@hgk.hr) radi provjere s organizatorom o broju sudionika s hrvatske strane.