3. Regionalni sajam obiteljskog smještaja - sudionici sajma
Izvor: HGK

Održan 3. Regionalni forum obiteljskog smještaja Primorsko-goranske županije

Objavljeno: 07. 03. 2018. , Ažurirano: 26. 03. 2018.

U sklopu sajma Relax Adria, 16. ožujka u Opatiji je održan 3. Regionalni Forum obiteljskog smještaja Primorsko-goranske županije na kojem se okupilo više od 100 pružatelja ugostiteljskih usluga smještaja u domaćinstvu.

Forum je organizirala Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Rijeka uz suorganizatore Upravni odjel za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko-goranske županije te TZ Kvarnera.

Skup je otvorila pročelnica Upravnog odjela za turizam, poduzetništvo i ruralni razvoj Primorsko-goranske županije Melita Raukar, koja je nazočne pozvala da iskoriste mogućnosti kreditnog potencijala budući da kreditna linija projekta Kvarner Family nije u potpunosti iskorištena.

Okupljene je pozdravio predsjednik HGK – ŽK Rijeka Vidoje Vujić, koji je podsjetio kako je HGK – ŽK Rijeka prva prepoznala važnost obiteljskog smještaja za turistički sektor osnovavši prvu Sekciju obiteljskog smještaj u HGK – ŽK Rijeka.

3. Regionalni sajam obiteljskog smještaja - predsjednik HGK ŽK Rijeka dr.sc. Vidoje Vujić prof. Emerit..jpg

3. Regionalni sajam obiteljskog smještaja - predsjednik HGK – ŽK Rijeka Vidoje Vujić; Izvor: HGK

Uime TZ Kvarnera nazočnima se obratila stručna suradnica Martina Pavelić, istaknuvši kako danas 500 objekata u Primorsko-goranskoj županiji ponosno nosi oznaku Kvarner Family. Kako bi gostima pružili dodatne mogućnosti tijekom boravka, predstavila je i outdoor aktivnosti Kvarnera.

Predsjednik Sekcije obiteljskog smještaja ŽK Rijeka Zdenko Cerović istaknuo je zadovoljstvo organiziranjem ovakvih događanja na kojima se mogu razmijeniti iskustva dobre prakse te spoznati kako poboljšati svoje poslovanje. Ujedno je zaželio svima uspješnu nadolazeću turističku sezonu.

Forum obiteljskog smještaja okupio je stručnjake iz javnih institucija te realnog sektora koji su svojim predavanjima obuhvatili aktualne teme namijenjene obiteljskim mikropoduzetnicima u turizmu te su podijelili i svoja vlastita iskustva i znanja. Okupljene se upoznalo s tržišnim trendovima te marketinškim mogućnostima primjenjivima za brendiranje i uspješno poslovanje u turizmu. Predstavljeni su financijski i kreditni programi te drugi alati korisni za praćenje brzorastućih trendova na domaćem i stranom turističkom tržištu.