Izvor: Pixabay

HGK poziva na konferenciju Mi i naši gadgeti u prometu – problemi i izazovi

Objavljeno: 11. 10. 2018. , Ažurirano: 11. 10. 2018.

Konferencija je dio Dana bez mobitela u prometu

Sektor za promet i veze Hrvatske gospodarske komore poziva vas na konferenciju Mi i naši gadgeti u prometu – problemi i izazovi 16. listopada u 10 sati u hotelu International u Zagrebu, koju organizira Hrvatska udruga menadžera sigurnosti kao dio kampanje Dan bez mobitela u prometu.

Mobitel se smatra četvrtim "ubojicom na cesti". Poznato je da su brzina, alkohol i nepridržavanje prometnih propisa glavni uzročnici prometnih nesreća u cestovnom prometu, ali ih zadnjih nekoliko godina sustiže korištenje mobitela. Cilj konferencije je rasprava o ovoj značajnoj temi i pronalaženje načina kako se rješavati opasnih navika korištenja mobitela u prometu.

Dan bez mobitela u prometu provodi se drugu godinu zaredom s potporom Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa. Pokrovitelji konferencije su Hrvatska gospodarska komora, Ministarstvo unutarnjih poslova i Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.

Pozivnica i program konferencije nalaze se u pratećim dokumentima na ovoj stranici. Sudjelovanje na konferenciji je besplatno uz prethodnu prijavu online prijavnicom u nastavku teksta. Rok prijave je 15. listopada do 17 sati.