Seminar Sankcije i kontrola izvoza: Izazovi za hrvatsko gospodarstvo

Objavljeno: 07. 05. 2019. , Ažurirano: 20. 05. 2019.

ICC Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora pozivaju vas na seminar Sankcije i kontrola izvoza: Izazovi za hrvatsko gospodarstvo koji će se održati u srijedu, 22. svibnja, u 9 sati, u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Rooseveltov trg 2.

Posljednjih godina međunarodna poslovna zajednica svjedoči širenju ekonomskih sankcija i kontrole izvoza. Što one znače za hrvatsko gospodarstvo?

Za EU proizvođače, banke, trgovce i  otpremnike ključno je da budu informirani i usklađeni s nacionalnim propisima, propisima EU-a, SAD-a i UN-a. Neinformiranost i neusklađenost s propisima može prouzročiti ozbiljne posljedice i visoke kazne.

Cilj je ovog seminara osigurati

• bolje razumijevanje EU sankcija i njihove primjene te povezanosti sa sankcijama SAD-a
  • uvid u rizike u slučaju neusklađenosti s propisima
  • primjere dobre prakse i iskustva te raspravu o izazovima za hrvatsko gospodarstvo

Globalna integracija poslovanja uvjetuje povezanost EU sankcija i kontrole izvoza s onima SAD-a.

Na ovom seminaru ćete saznati više i o američkim sankcijama i propisima. Zanemarivanje američkih propisa može dovesti do potpune zabrane trgovanja s američkom robom za tvrtku i banku kao i ozbiljne kazne.

Ostale teme

• fokus na Iran i Rusiju
  • zahtjevi i izazovi usklađenosti
  • sankcije vezane uz plaćanja

Kome je seminar namijenjen?

•  tvrtkama uključenim u međunarodnu trgovinu: top menadžment, korporativni pravnici, službenici za usklađenost, rukovoditelji prodaje, nabave, otpremnici
  • bankama
  • odvjetnicima i svim zainteresiranim stručnjacima

Glavni predavači

Gerard Kreijen, odvjetnik u Loyens & Loeff i voditelj međunarodnog trgovinskog tima Loyens & Loeff. Gerard se specijalizirao za međunarodno javno pravo, s usmjerenjem na sankcije i kontrolu izvoza, strana ulaganja i antikorupciju. U pogledu sankcija i kontrole izvoza savjetuje tvrtke koje se bave e-trgovinom, proizvodnjom zrakoplova, obrambenom industrijom, transportom i logistikom, razvojem softvera i sektorom obnovljivih izvora energije. Redoviti je govornik na međunarodnim trgovinskim konferencijama. Objavio je više radova iz područja međunarodnog javnog prava, a titulu doktora znanosti stekao je na Sveučilištu Leiden.

Marc Lager, partner u Baker & McKenzie LLP, Beč, član je njihove Grupe za tržišno natjecanje u Beču. Njegova praksa je usredotočena je na EU i austrijsko pravo tržišnog natjecanja i distribucije, kao i na regulatorna pitanja. Objavio je nekoliko članaka o temama vezanim uz pravo tržišnog natjecanja i distribucije. Lager ima veliko iskustvo u savjetovanju domaćih i međunarodnih klijenata o raznim pitanjima vezanim za pravo tržišnog natjecanja te kontrolu izvoza.

Govornici

• Ivana Noršić, načelnica Sektora za zajedničku vanjsku i sigurnosnu politiku, Ministarstvo vanjskih i europskih poslova
  • Kristina Hartman Budišić, glavni pravni savjetnik, INA - Industrija nafte, d.d.
  • Vatroslav Sirovica, voditelj pravnih poslova, KONČAR - Generatori i motori d.d.
  • Kristijan Sabo, direktor tržišta istočne Europe, Podravka d.d.

Kotizacija

Redovna cijena: 890,00 kn

• 30 % popusta za članice ICC-ja Hrvatska*: 623,00 kn
  • 10 % popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

* lista članica ICC-ja Hrvatska

Što uključuje kotizacija?

• radne materijale na seminaru
  • online materijale (prezentacije) nakon seminara
  • ručak i osvježenje u pauzama
  • certifikat o pohađanju

•  prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku
  • po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-ja Hrvatska
  • rok za prijavu sudionika: ponedjeljak, 20. svibnja 2019.
  • rok za plaćanje kotizacije: utorak, 21. svibnja 2019.