Izvor: BizHack

Završio prvi krug BizHack poduzetničkog hackathona

Objavljeno: 09. 11. 2020. , Ažurirano: 09. 11. 2020.

Prvi krug poduzetničkog BizHack Hackathona, 48-satnog online natjecanja u organizaciji Hrvatske gospodarske komore, održao se tijekom vikenda, od 6. do 8. studenoga. Na BizHack je prijavljeno ukupno 28 timova, od kojih je u subotu ujutro odabrano 14 koji su kroz vikend radili s mentorima i trenerima te je na kraju svoja rješenja na postavljene izazove uspješno predalo devet timova.

BizHack Finale – Glasajte za najbolje rješenje

BizHack natjecanje se nastavlja odabirom šest najboljih rješenja koja odgovaraju na postavljene izazove. U odabiru finalista poduzetničkog hackathona sudjeluje i publika, javnim glasanjem na platformi Eventornado gdje možete dati svoj glas i tako pomoći timovima da osiguraju svoj put u BizHack finale.

Finaliste će u jednakom omjeru birati publika i mentori natjecanja, a šest najbolje rangiranih timova prema ocjenama žirija i broju glasova ući će u finale koje počinje 20. studenoga.

Tijekom BizHack finala, u petak 20. i subotu 21. studenoga, finaliste očekuje predstavljanje rješenja pred žirijem i proglašenje pobjednika. Stručni članovi BizHack žirija iskusni su inovatori, investitori, znanstvenici i stručnjaci u području poduzetništva i razvoja novih proizvoda. Žiri čine pet članova, a to su Ernest Vlačić, MBA, direktor i suosnivač Novamina d.o.o., Josip Ćesić, suosnivač i voditelj autonomnih tehnologija u Gideon Brothersu, Gordan Pešić, voditelj razvoja u DOK-INGu, Nikolina Udovičić, voditeljica odjela Centra za inovacije i EU projekte, te Saša-Ivan Vrdoljak, direktor Alcina d.o.o.

Više o članovima žirija, možete pronaći na službenih stranicama www.bizhack.eu

BizHack Hackathon organiziran je u sklopu projekta „Promocija poduzetništva (KK.03.1.2.24.0001)“ u kojemu Hrvatska gospodarska komora sudjeluje kao partner. Svrha projekta je poboljšati negativnu percepciju poduzetništva u Hrvatskoj i time omogućiti stvaranje povoljnijeg poslovnog okruženja kao temelja za osnivanje, rast i razvoj poduzeća te društva u cjelini.
Više informacija o projektu BizHack potražite na www.bizhack.eu
Kontakt za medije: mediji@bizhack.eu