Webinar Potencijali hrvatsko-švicarske poslovne suradnje: Prehrambena industrija - izazovi i mogućnosti na švicarskom tržištu

Objavljeno: 24. 05. 2021. , Ažurirano: 24. 05. 2021.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Veleposlanstvom Republike Hrvatske u Švicarskoj Konfederaciji u ponedjeljak, 7. lipnja, u 14:30 organizira besplatni webinar Potencijali hrvatsko-švicarske poslovne suradnje: Prehrambena industrija - izazovi i mogućnosti na švicarskom tržištu, namijenjen gospodarstvenicima iz prehrambenog sektora zainteresiranima za internacionalizaciju poslovanja i ispitivanje mogućnosti izlaska na švicarsko tržište.

U ovim vremenima nove normalnosti i novih načina obavljanja poslovnih aktivnosti, uz podršku istaknutih stručnjaka i poduzetnika aktivnih na švicarsko-hrvatskom gospodarskom prostoru i uz potporu hrvatskog veleposlanstva u Bernu, odlučili smo organizirati niz online događaja s ciljem daljnjeg jačanja poslovnih potencijala hrvatskih tvrtki i istraživanja daljnjih prilika za poslovnu suradnju sa švicarskim partnerima. Prvi u nizu planiranih online događanja bit će posvećen mogućnostima za hrvatski prehrambeni sektor na švicarskom tržištu.

Sudionike će uvodno pozdraviti i veleposlanica Republike Hrvatske u Švicarskoj dr. sc. Andrea Bekić, a dr. Patrick Dümmler, stručnjak iz Avenir Suisse, predstavit će švicarsku poljoprivrednu politiku i pristup tržištu organskih i srodnih prehrambenih proizvoda. Predstavnik hrvatske tvrtke Podravka d.d. podijelit će iskustva izlaska na švicarsko tržište te se osvrnuti i na poteškoće, kao i na prilike koje se otvaraju prilikom poslovanja u Švicarskoj.

Teme:

• Švicarska poljoprivredna politika- ograničenja, prednosti, perspektive;
  • Prilike na švicarskom tržištu u sektoru prehrambene industrije;
  • Primjeri dobre prakse- iskustva o načinu pristupa tržištu;
  • Operativna institucionalna pomoć;
  • Korisni kontakti.

Webinar će se održati putem platforme MS Teams. Detaljan program možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici.

Prijava:

• sudjelovanje za članice HGK je besplatno,
  • službeni jezik u prvom dijelu webinara je engleski, a u drugom hrvatski,
  • prijaviti se možete putem online prijavnice u nastavku,
  • nakon što se prijavite, dobit ćete upute za povezivanje na webinar te aktivan link nekoliko dana prije samog događanja,
  • rok za prijavu sudionika: petak, 4. lipnja, ili do popunjavanja broja raspoloživih mjesta (broj je limitiran).