Na štandu HGK predstavnici Komore su održali sastanke s potencijalnim ulagačima iz UAE
Izvor: HGK

Predstavljanje hrvatskog ulagačkog potencijala na sajmu Annual Investment Meeting

Objavljeno: 11. 04. 2019. , Ažurirano: 11. 04. 2019.

Hrvatska gospodarska komora ove godine prvi je put izlagala na međunarodnom sajmu ulaganja Annual Investment Meeting (AIM 2019) koji se održavao u Dubaiju, od 8. do 10. travnja.

Tijekom tri dana sajma predstavnici HGK su održali sastanke s potencijalnim ulagačima iz UAE koji su zainteresirani za projekte s pripremljenom cjelokupnom dokumentacijom iz raznih sektora gospodarstva, ali s fokusom na proizvodnu industriju, transport te turizam i poljoprivredu.

Annual Investment Meeting jedan je od vodećih svjetskih skupova međunarodnih ulagača koji se održava devetu godinu za redom pod visokim pokroviteljstvom Sheika Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, premijera i potpredsjednika Ujedinjenih arapskih emirata te vladara Dubaija. Lanjski je AIM okupio 459 izlagača te više od 20.000 posjetitelja i 1.500 sudionika prateće konferencije iz 143 zemlje svijeta. Ovaj skup je namijenjen državnim te lokalnim institucijama, ali i privatnim tvrtkama koje traže ulagače u svoje projekte. U okviru sajma održala se i konferencija o izravnim stranim ulaganjima (eng.: Foreign Direct Investment – FDI) Mapping the Future of FDI: Enriching World Economies through Digital Globalization.

20190410_100928 860x645.jpg

Sajam AIM održan je u Dubai World Trade Centreu; Izvor: HGK.