Delegacija Vanjskotrgovinske komore BiH na sastanku s predsjednikom HGK i suradnicima
Izvor: HGK

Predsjednik HGK primio delegaciju Vanjskotrgovinske komore BiH

Objavljeno: 13. 11. 2018. , Ažurirano: 13. 11. 2018.

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović primio je u nastupni posjet delegaciju Vanjskotrgovinske komore BiH na čelu s njenim novoizabranim predsjednikom Vjekoslavom Vukovićem.

Burilović je naglasio važnost BiH za gospodarstvo Hrvatske istaknuvši kako je to jedina zemlja u kojoj HGK ima otvorena dva predstavništva, što daje odličan uvid u tamošnje tržište. "Kada se dogode politička previranja, gospodarstvenici i dalje rade, a to je za nas na čelu Komora najvažnije. Nitko ne može zaustaviti trgovinsku suradnju i zato moramo učiniti sve u našoj moći da tu suradnju još poboljšamo", izjavio je Burilović.

IMG_9463 (2) 800x533.JPG

Predsjednik VTK BiH Vuković i predsjednik HGK Burilović; Izvor: HGK.

Vuković se složio da se odnosi dviju Komora moraju stalno razvijati i apostrofirao važnost razmjene iskustava po pitanju pristupa EU sredstvima. "Jedan od glavnih problema koje moramo riješiti su neke zaostale carinske barijere koje su bile na snazi još dok je Hrvatska bila članica CEFTA-e", kazao je Vuković, dodavši kako najviše potencijala vidi u turističkom sektoru, odnosno povezivanju Dalmacije, Međugorja i Hercegovine.

Kao najvažnije teme o kojima će se ubuduće raspravljati istaknut je upravo turizam, problem nedostatka radne snage te povlačenje sredstava iz EU fondova. Najavljeno je i da će se kritične točke gospodarske suradnje adresirati kroz novi Memorandum o razumijevanju između HGK i VTK BiH.