Izvor: HGK

Predsjednik HGK Luka Burilović sastao se s veleposlanikom Kraljevine Bahrein

Objavljeno: 26. 06. 2019. , Ažurirano: 26. 06. 2019.

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović ugostio je danas veleposlanika Kraljevine Bahrein u Moskvi Ahmeda Abdulrahmana Mahmouda Al Saatija.

Naglašavajući našu prehrambenu industriju, IT sektor i energetiku kao industrije koje imaju veliki potencijal, Burilović je osobito istaknuo izvrstan geostrateški položaj Hrvatske.

Veleposlanik Al Saatij istaknuo je kako želi približiti hrvatsko gospodarstvo Bahreinu te privući investitore iz Bahreina u Hrvatsku. Posebnu priliku za investitore iz Bahreina vidi u turizmu, IT sektoru, nekretninama te sektoru bankarstva. Hrvatsku smatra vrlo zanimljivom destinacijom zbog turizma, educirane radne snage te članstva u EU. Također je naglasio da je svjestan važne uloge koju ima Hrvatska gospodarska komora te da se nada daljnjoj uspješnoj suradnji između HGK i kraljevine Bahrein.

Zaključeno je i da se mora pojednostaviti vizni režim kako bi se olakšalo putovanje između dviju zemalja, jednako turistima koliko i poduzetnicima. Najavljeno je i potpisivanje Memoranduma o razumijevanju koji bi trebao olakšati gospodarsku suradnju.

Luka Burilović i NJ.E. Ahmed Abdulrahman Alsaati 2.jpgPredsjednik HGK Luka Burilović i veleposlanik Ahmed Abdulrahman Mahmoud Al Saatij; Izvor: HGK