Njemačka inicijativa za pronalaženje dobavljača u zemljama Zapadnog Balkana

Objavljeno: 21. 04. 2017. , Ažurirano: 24. 04. 2017.

Ovogodišnja konferencija Njemačka inicijativa za pronalaženje dobavljača u zemljama Zapadnog Balkana, u okviru projekta njemačkog Udruženja za upravljanje materijalima, nabavu i logistiku (BME) te njemačkoga Saveznog ministarstva za gospodarstvo i energiju (BMWi), održat će se 31. svibnja u Beogradu. U protekle su dvije godine konferencije, koje su se održavale u njemačkim gradovima Münchenu i Dortmundu, okupile više od 60 njemačkih tvrtki te više od 600 sudionika. Time je inicijativa BME-a, njemačkog Udruženja za upravljanje materijalima, nabavu i logistiku (BME e.V), Njemačkog saveznog ministarstva gospodarstva i regionalnih njemačkih industrijskih i trgovinskih komora znatno nadmašila očekivanja organizatora.

Cilj je projekta da se u okviru jednodnevnog događaja u Beogradu odabrane tvrtke iz Hrvatske i ostalih zemalja Zapadnog Balkana sastanu s njemačkim tvrtkama koje su zainteresirane za uspostavljanje poslovnih kontakata s proizvođačima iz ove regije, tj. njihovim novim potencijalnim dobavljačima roba i usluga iz traženih djelatnosti poslovanja kao što su metaloprerađivačka industrija općenito, strojogradnja i proizvodnja opreme, proizvodnja djelova za automobilsku industriju, ljevaonice - odljevci i obrada, industrija plastičnih djelova, elektrotehnika, elektronika i dr.

Više informacija o ovoj inicijativi i uvjetima sudjelovanja objavljeno je na web-stranici Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore:

Koncept projekta temelji se na B2B – matchmaking platformi. Na navedenom su linku dostupni profili 48 njemačkih tvrtki s kratkim opisima djelatnosti poduzeća i konkretnim zahtjevima koji su upućeni tvrtkama u Hrvatskoj i državama Zapadnog Balkana. Profili njemačkih tvrtki navode što sve tvrtka/proizvođač iz Hrvatske treba imati u svom proizvodnom portfelju kako bi se kvalificirala za potencijalnu saradnju.

Svoj interes za sudjelovanje u projektu ostvarujete popunjavanjem priloženog obrasca najkasnije do 25. travnja (prilog excel Tab 1 – Croatia Supplier Sheet). Dostavljeni ispunjeni obrasci svih zainteresiranih tvrtki iz Hrvatske i regije bit će poslani u BME e.V. (Udruženje za upravljanje materijalima, nabavu i logistiku SR Njemačke) koje će dostaviti prijave njemačkim tvrtkama na uvid, koje će na kraju odlučiti o odabiru tvrtki koje će sudjelovati na B2B događaju u Beogradu 31. svibnja. Planirano je da više od 100 tvrtki iz regije Zapadnog Balkana prisustvuje ovoj manifestaciji, a očekuje se 48 njemačkih tvrtki.

Ako ste se prepoznali kao novi dobavljač neke od njemačkih tvrtki, pozivamo Vas da popunite obrazac dostupan navedenoj stranici AHK i pošaljete na adresu: davor.okicic@ahk.hr (s naznakom u predmetu e-maila: Njemačka inicijativa za pronalaženje dobavljača u Hrvatskoj).

Važne napomene:

• Obrazac excel Tab 1 –Croatia Supplier Sheet popunjava se na engleskom jeziku
  • Službeni je jezik na B2B-manifestaciji u Beogradu engleski, tj. B2B-sastanci će se odvijati na engleskom jeziku (opcija njemački jezik).
  • Broj je mjesta na B2B-događaju ograničen, o konačnom odabiru za sudjelovanje na B2B-susretu 31. svibnju u Beogradu odlučuju njemačke tvrtke