Nastupni posjet zamjenika njemačkog veleposlanika Haralda Seibela HGK

Objavljeno: 08. 05. 2019. , Ažurirano: 08. 05. 2019.

Potpredsjednik za međunarodne poslove i EU Ivan Barbarić primio je u nastupni posjet Haralda Seibela, zamjenika njemačkog veleposlanika i izaslanika za gospodarska pitanja Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke u Hrvatskoj.

Zamjenik veleposlanika Seibel uvodno je istaknuo važnost potpisivanja Akcijskog plana o suradnji između dviju zemalja u ožujku ove godine u Berlinu, kojim je dan temelj daljnjem intenziviranju bilateralnih odnosa. Uz to, izdvojio je dualni sustav obrazovanja, privlačenje i promicanje investicija te internacionalizaciju kao ključna područja za suradnju.

Potpredsjednik Barbarić izrazio je spremnost na uključivanje i sudjelovanje HGK u projektima od obostranog interesa te je dao potporu inicijativama koje zastupaju ideju jačega bilateralnog povezivanja odnosno internacionalizaciju hrvatskoga gospodarstva.

Zamjenik veleposlanika Seibel i potpredsjednik Barbarić složili su se kako je intenziviranje suradnje komora važan korak u internacionalizaciji poslovanja hrvatskih tvrtki, što potvrđuje i skoro potpisivanje Sporazuma o suradnji Udruženja njemačkih industrijskih i trgovinskih komora, Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore te Hrvatske gospodarske komore, čime se hrvatskim tvrtkama otvaraju vrata uslugama koje njemačke vanjskotrgovinske komore pružaju svojim članicama na tržištima na kojima imaju svoja predstavništva.