Izvor: HGK

Nastupni posjet veleposlanika Šri Lanke

Objavljeno: 10. 05. 2018. , Ažurirano: 11. 05. 2018.

Hrvatsku gospodarsku komoru je u svom nastupnom posjetu Hrvatskoj posjetio novoimenovani veleposlanik Šri Lanke u Saveznoj Republici Njemačkoj Karunasena Hettiarachchi, koji pokriva i bilateralne odnose s Republikom Hrvatskom. Sastao se s potpredsjednikom HGK za međunarodne poslove i EU Ivanom Barbarićem, a raspravljalo se o mogućnostima intenziviranja trenutno nedovoljno razvijenih gospodarskih odnosa dviju zemalja.

Bilateralna je robna razmjena u 2017. godini iznosila samo 2 milijuna američkih dolara, te svakako postoji prostor za značajnije povezivanje dvaju gospodarstava. Povećanje broja dolazaka turista iz Šri Lanke u RH navedeno je kao jedan od ciljeva buduće suradnje. Veleposlanik Hettiarachchi istaknuo je i mogućnost dolaska kvalificiranih radnika iz Šri Lanke u RH, posebice u područjima turizma, IT sektora, poljoprivrede te građevinarstva.