Prvi sajam strukovnog obrazovanja u Karlovcu

Objavljeno: 21. 09. 2021. , Ažurirano: 21. 09. 2021.

Jednodnevni sajam strukovnog obrazovanja u sektoru elektrotehnike i računalstva te u podsektoru strojarstva održat će se u četvrtak, 23. rujna, ispred Gradskog kazališta "Zorin dom" u Karlovcu. Sajam će za sve roditelje i učenike osnovnih škola koji razmišljaju o dobro plaćenom zanimanju i sigurnom zapošljavanju biti otvoren od 9 do 18 sati.

Sajam će okupiti sve važne tvrtke, škole i institucije s područja Karlovačke županije i šire koje će predstaviti mogućnosti obrazovanja i zapošljavanja u navedenom sektoru i podsektoru. Mogućnosti koje nude strukovna zanimanja imati će priliku upoznati i učenici partnerskih škola koji će organiziranim prijevozom posjetiti sajam.

Sajam će svečano otvoriti ravnatelj Tehničke škole Karlovac Ivan Janković, predsjednik Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman i gradonačelnik Karlovca Damir Mandić u 10 sati. U sklopu sajma održati će se okrugli stol "Priprema mladih za tržište rada – Što je potrebno mijenjati kako bi učenici po završetku školovanja i zapošljavanja na svom prvom radnom mjestu bili spremni doprinijeti promjenama i inovacijama u poslovanju tvrtki i obrta?" , u 11:30, u Velikoj dvorani Zorin doma. Na panel raspravi sudjelovat će predstavnici tvrtki te najvažnijih institucija s područja Karlovačke županije.

Organizacija sajma sufinancirana je u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. iz Europskog socijalnog fonda. Organizator sajma je Tehnička škola Karlovac u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom – Županijskom komorom  Karlovac.

logo Karijera i ja.pnglogo Struka.png

Lenta i tekst.png