Izvor: BizHack

Braća Grepo iz Splita pobjednici prvog virtualnog poduzetničkog hackathona


Objavljeno: 23. 11. 2020. , Ažurirano: 23. 11. 2020.


Završio je prvi 48-satni BizHack Hackathon, online natjecanje Hrvatske gospodarske komore rješavanja izazova pokretanja poduzetništva u Hrvatskoj, organiziran uz podršku organizacije Lean Startup Hrvatska. Šestero finalista BizHacka pred stručnim je žirijem prezentiralo finalna rješenja, a najbolja tri odabrana su s obzirom na poslovni (tržišni) potencijal, izvedivost rješenja i kvalitetu finalne prezentacije.

Prvo mjesto i nagrada od 20 tisuća kuna odlazi braći iz Splita, Dejanu i Milanu Grepi, za rješenje e-LIMUN, za koje je žiri procijenio da ima najveći tržišni potencijal i konkretno razrađen model prihoda. Radi se o B2B platformi koja bi povezivala pružatelje usluga za poduzetnike s tražiteljima usluge.

"Vrijedno iskustvo nam je sigurno kontakt s mentorima i trenerom koji su nam dali dobre savjete prilikom realizacije našega projekta. Poruka za buduće hackere je ako imate znanje ili dobru ideju, a ne iskoristite je, isto je kao da imate limun od kojega niste napravili limunadu", rekao je Dejan Grepo.

Drugo mjesto i deset tisuća kuna osvojio je Blank! Tim, koji čine student FER-a Fran Čudina, studentica Filozofskog fakulteta Ania Tuljak, student EFZG-a Ante Bilić i inženjer računarstva Erik Matošević. Tim je predstavio virtualnoga poslovnog asistenta Tvrtka, AI chatbota kojem bi korisnici jednostavno pristupili putem WhatsAppa te na jednom mjestu došli do provjerenih podataka i informacija potrebnih za otvaranje i vođenje željene tvrtke.

Treće mjesto i nagrada od pet tisuća kuna odlazi u Osijek, timu WIP kojeg čine Pero Jaman, Tomislav Galbo i Marin Gace, za rješenje FT1P ili "Fali ti 1 papir". Platforma bi korisnicima na jednom mjestu dala pregled svih potrebnih informacija o otvaranju željenoga poduzeća i smanjila jaz komunikacije institucija i poduzetnika početnika.

Direktorica Centra za inovacije i EU projekte Hrvatske gospodarske komore Danijela Ćenan čestitala je svim sudionicima i pobjednicima. "Odlično je što se predložena rješenja svih finalista, a osobito pobjednička rješenja, nadovezuju na postojeće e-usluge u sklopu platforme Digitalna komora, kao i na nedavno lansiranu Nacionalnu inovacijsku platformu koja potiče suradnju i razmjenu ideja, tehnologije i znanja poduzetnika, akademske zajednice i javnog sektora u području istraživanja, razvoja i inovacija", rekla je Ćenan.

Više informacija o pobjedničkim rješenjima, uz video prezentacije, dostupno je OVDJE.