Predizborni panel o digitalnoj ekonomiji

Objavljeno: 15. 06. 2020. , Ažurirano: 24. 06. 2020.

Pozivamo vas na predizbornu panel-raspravu o digitalnoj ekonomiji koja će se održati 25. lipnja, u 10 sati u Hrvatskoj gospodarskoj komori. S obzirom na sve važniju ulogu digitalizacije u društvu i u poslovnim procesima, hrvatska digitalna budućnost postala je ključna tema za sve gospodarske grane.

Udruženje za informacijske tehnologije HGK pružit će priliku hrvatskim strankama da uoči parlamentarnih izbora predstave svoj program za razvoj digitalne ekonomije te da ponude odgovore na ključna pitanja na kojima se temelji provedba digitalne transformacije gospodarstva i time jamči sigurnija i stabilnija budućnost. Svoje su sudjelovanje potvrdili Hrvatska demokratska zajednica, Restart koalicija, Domovinski pokret, Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati, Hrvatska socijalno-liberalna stranka, koalicija Možemo i stranka Pametno.

Panel će se baviti sljedećim temama:

1. Digitalna ekonomija – kako se vidi razvoj digitalne ekonomije (konkretni planovi, ciljevi ponajprije u segmentu digitalne transformacije gospodarstva)
  2. Kako država misli organizacijski podržati daljnji razvoj digitalne ekonomije – koja će tijela i članovi Vlade biti zaduženi za postizanje postavljenih ciljeva
  3. Strategija pametne specijalizacije i važnost uključivanja digitalne ekonomije/ICT-ja u prioritetna područja – hoće li Hrvatska slijediti primjer ostalih EU zemalja i staviti digitalno društvo/ekonomiju/ICT kao jedan od prioriteta S3 strategije
  4. Stimulacija razvoja domaćeg digitalnog tržišta – kako uspostaviti ravnotežu između izvoza i domaće prodaje digitalnih proizvoda i usluga
  5. Stav prema kibernetičkoj sigurnosti
  6. Koji se koraci planiraju poduzeti u kontekstu jačanja nacionalnog i Europskog digitalnog suvereniteta

Panel-rasprava o digitalnoj ekonomiji održat će se 25. lipnja, u 10 sati u Vijećnici HGK, na adresi Rooseveltov trg 2, 1. kat.  Prijave su otvorene do 24. lipnja, ali zbog ograničenog broja mjesta u dvorani (40), molimo vas da se prijavite što prije ako planirate doći. Organiziran je i prijenos cijele panel-rasprave uživo preko YouTube poveznice. Rezervirajte svoje mjesto u Vijećnici ispunjavanjem prijavnice u nastavku.