Zajednica je oblik povezivanja i organiziranja pravnih osoba na razini Hrvatske gospodarske komore, radi unapređivanja rada i stručnih znanja, međusobne razmjene informacija, provođenja zajedničkih interesa i stručnog obrazovanja, poslovanja njegovih članica ili klastera, te fizičkih osoba, zainteresiranih stručnjaka pojedinaca.

Predsjednica
Silvia Jonjić
(Ergoproxi d. o. o.)

Zamjenica Predsjednice
Nikolina Jelić
(KUBUS studio za dizajn)

Poslovni tajnik
Jagoda Divić
(HGK)

Članovi Vijeća:

• Karolina Borković – Accessus d.o.o.
  • Ivan Littvay – Aleph design j.d.o.o.
  • Maja Mesić – BOYA d.o.o.
  • Alica Pancer – Design business
  • Ivana Reić – Trifolium d.o.o.
  • Jakov Šrajer – Šrajer d.o.o.
  • Ivana Zovko – DEEZ produkt d.o.o.

ZZID dio je Zajednice kulturnih i kreativnih industrija HGK.

Zajednica za industrijski član je BEDA – EU Associjacija

Robn Edman- BEDA President – Bureau of European Design Associations
Europsko udruženje nacionalnih diziajnerskih organizacija

Kolonienstraat 56, 1 000 Brussels, Belgum
Tel: (+32) 2 212 9429
Fax:(+32) 2 212 9428
office@beda.org
www.beda.org

BEDA je najveće i najznačajnije Europsko udruženje nacionalnih dizajnerskih organizacija koja umrežava 46 članova odnosno 25 zemalja Europe sa osnovnim ciljem i misijom poticanja promocije jačanja svijesti o nužnosti korištenja dizajna u procesu nastanka bilo kojeg proizvoda koji nužno rezultira dodanom vrijednosti na  proizvodu koji onda čvršće, lakše i bolje kotira  (bude plasiran na bilo kojem svjetskom tržištu.

Edukacija gospodarstvenika, tvrtki proizvođača o nužnosti suradnje sa dizajnerskom strukom radi tog osnovnog cilja (jačanja konkuretnosti proizvoda).

Dostupnost anketama, nacionalnim izvještajima i svim ostalim analizama stanja dizajnerskih proizvoda na ostalim europskim tržištima.

Umrežavanje istih međusobno, razmjena mišljenja, politika i strategija o dizajnu a koje direktno utječu na gospodarstvo

Poslovnik o radu Zajednice za industrijski dizajn Hrvatske gospodarske komore (PDF, 144 KB) možete skinuti u pratećim dokumentima na ovoj stranici.