Udruženje za informacijske tehnologije strukovno je udruženje osnovano u sklopu HGK nakon što su visokotehnološke tvrtke prepoznale Komoru kao organizaciju u sklopu koje mogu ostvariti svoj glavni cilj, unapređivanje vlastitog sektora. Udruženje, kao asocijacija članica Hrvatske gospodarske komore, ima kredibilitet predstavljanja ukupnog IT sektora u Hrvatskoj, svih 5.600 tvrtki registriranih za informatičke djelatnosti.

IT sektor je jedan od pokretača hrvatske ekonomije, a Udruženje za IT HGK će savjetodavnim alatima, znanjem i iskustvom pridonijeti stvaranju gospodarstva budućnosti.  Imamo viziju tehnološki visoko razvijenog društva na čelu s propulzivnom IT industrijom čije se usluge koriste širom svijeta i koje su dio svakog sustava i procesa.

Misija Udruženja je promicati razvoj IT sektora u Republici Hrvatskoj kroz održiva partnerstva između privatnih kompanija, sličnih organizacija, državnih institucija, međunarodnih organizacija u cilju poboljšanja konkurentnosti i razvoja sektora i kapaciteta poduzeća, povećavanja tržišta, prikupljanja ulaganja u zemlji i sudjelovanja u odlučivanju i regulatornom postupku na nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Udruženje za informacijske tehnologije osnovano je na inicijalnoj Skupštini, održanoj 17. studenoga 2009.

Na Skupštini Udruženja, održanoj 12. veljače 2020.,  za novog je predsjednika Udruženja izabran Goran Mrvoš, direktor tvrtke Infosit.  Za nove potpredsjednike su izabrani Amera Zulić Vrabec, Plamenko Barišić, Tomislav Bronzin i Biljana Cerin.  Izabrano je i novo Vijeće.

Vijeće Udruženja za IT

Goran Mrvoš (Infosit d.o.o.) - predsjednik i voditelj strukovne skupine Istarske županije
Amera Zulić Vrabec (ATOS IT d.o.o.) - dopredsjednica
Tomislav Bronzin (Citus d.o.o.) - dopredsjednik
Plamenko Barišić (King ICT d.o.o.) - dopredsjednik
Biljana Cerin (Ostendo Consulting d.o.o.) - dopredsjednica i voditeljica Grupacije za informacijsku sigurnost
Andrej Levenski (Pandora studio d.o.o.) - voditelj Grupacije za razvoj računalnih igara
Željan Rikalo (Holobit d.o.o.) - voditelj Grupacije za POS sustave
Branimir Čulina (CROZ d.o.o.) - voditelj Grupacije za NATO poslove
Dean Verbanac (Intersoft Technologies d.o.o.) - voditelj Strukovne skupine Istarske županije
Ivan Matejašić (Spin informatika d.o.o.) - voditelj Strukovne skupine Osječko-baranjske županije
Boris Krstulović (Multilink d.o.o.) - voditelj Strukovne skupine Primorsko-goranske županije
Denis Fusek (Lama d.o.o.) - voditelj Strukovne skupine Splitsko-dalamatinske županije
Mate Krpan (mStart d.o.o.)
Mario Weber (Sedam IT d.o.o.)
Dragan Maga (Infobip d.o.o.)