Autor: www.pixabay.com

Osnivanje Sekcije Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Pula

Objavljeno: 05. 04. 2019. , Ažurirano: 05. 04. 2019.

HGK – Županijska komora Pula ispituje interes tvrtki s područja Istarske županije za osnivanje Sekcije Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Pula.

Kao dio Zajednice za zaštitu okoliša koja djeluje u Hrvatskoj gospodarskoj komori na nacionalnoj razini, Sekcija bi okupljala članice čije su djelatnosti usko povezane s problematikom zaštite okoliša. Ova izrazito horizontalna aktivnost posebno je usmjerena na usklađivanje zajedničkih interesa i obveza gospodarstva s društvenim interesima, redovito praćenje izmjena i dopuna zakonskih odredbi, u skladu s planovima mjerodavnih državnih tijela i informiranje o svim obvezama koje mogu proizaći iz zakonodavnog okvira za gospodarske subjekte.

Rad Sekcije realizirao bi se putem:

• organiziranja radnih sastanaka radi rasprave problematike povezane uz obavljanje djelatnosti;
  • suradnje među članicama, radi razmjene znanja i iskustava te povezivanja;
  • zajedničkog nastupa prema kreatorima hrvatske makroekonomske politike i zakonodavnim tijelima;
  • aktivnosti za unapređenje poslovanja tvrtki putem stručnih seminara povezanih s novim tehnologijama, izmjenom zakonske regulative i sl.

Ako ste zainteresirani za sudjelovanje u radu Sekcije, molimo da popunite online obrazac do 26. travnja.

Za sve dodatne informacije, kontakt-osoba u ŽK Pula jest stručna suradnica Morena Mačina (tel.: 052/378-112, e-adresa: mmacina@hgk.hr).