Stefano Vlahović i Luka Burilović
Izvor: HGK

Hrvatsko gospodarsko izaslanstvo na otvorenju tvornice Produkty Pitania u Kalinjingradu

Objavljeno: 18. 06. 2018. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

„Ova investicija teška je 9,6 milijuna eura, a tvornica koju puštamo u pogon je potpuno automatizirana i najmodernija je u Europi“, istaknuo je počasni konzul RH i počasni predstavnik Hrvatske gospodarske komore u Ruskoj Federaciji Stefano Vlahović otvarajući u Kalinjingradskoj oblasti novi pogon svoje tvornice Produkty Pitania. Riječ je o inkubatoru za uzgoj peradi u kojemu će se uzgajati 42 milijuna pilića godišnje, a otvaranju je prisustvovalo i hrvatsko gospodarsko izaslanstvo u organizaciji HGK.

„Uvjeren sam da sport spaja ljude, zato je HGK napravila projekt Sport spaja biznis i organizirala gospodarski forum upravo u vrijeme održavanja svjetskog prvenstva. Posebno smo zainteresirani za suradnju s raznim ruskim regijama, mislim da je to dobar put za poboljšanje ekonomskih odnosa“, naglasio je predsjednik HGK Luka Burilović, dodavši kako je u sklopu gospodarskog izaslanstva doputovalo pedesetak hrvatskih kompanija.

„U pripremama za svjetsko prvenstvo posjetili smo Hrvatsku i započeli poslovne razgovore. Gospodarska suradnja s Hrvatskom nije nam nikakva novost. Stefano Vlahović je ovdje već 20 godina i nadamo se da će biti još takvih investicija i investitora“, kazao je Anton Alihanov, predsjednik Vlade Kalinjingradske oblasti.

„Vlahović je lokomotiva naše gospodarske suradnje koja se u zadnje vrijeme jntenzivira, posebice preko komora. Siguran sam da će od danas suradnja bit još bolja“, poručio je veleposlanik RH u Ruskoj Federaciji Tonči Staničić.

Tvrtka Produkty Pitania osnovana je 1998. godine, a danas je među najvećim proizvođačima procesirane hrane u Rusiji i istočnoj Europi. U svoja četiri tehnološki moderna pogona bave se uzgojem peradi i ribe, proizvodnjom polugotovih jela i konzerviranjem hrane. Njihova linija proizvoda "Zlatni pijetao" najjači je brend pilećih proizvoda u Rusiji.