Razvojni centar Karlovac predstavljen članovima Zajednice tehničke kulture

Objavljeno: 14. 11. 2017. , Ažurirano: 15. 11. 2017.

„Više od 4500 članova okupljenih u 23 kluba ili udruge u okviru Zajednice tehničke kulture Karlovačke županije potencijalni su korisnici poduzetničkog inkubatora Razvojni centar Karlovac koji je osnovala karlovačka komora, rekla je Suzana Šnajdar, tajnica Zajednice.

U sklopu promocije poduzetničkog inkubatora za poduzetnike početnike Razvojni centar Karlovac, Županijska komora Karlovac organizirala je 14. studenoga njegovo predstavljanje predstavnicima klubova i udruga okupljenih u Zajednicu tehničke kulture Karlovačke županije.

Poznata nam je kvaliteta rada i uspjesi koje postižu članovi Zajednice, od informatičara i  inovatora, do robotičara, modelara i ostalih. Upravo njih smatramo jezgrom budućih poduzetnika koji će svoje inovacije i znanje željeti razvijati u vlastitu poduzeću, rekao je Zlatko Kuzman, predsjednik ŽK Karlovac. Za takve mlade i visokoobrazovane ljude osnovali smo Razvojni centar Karlovac, u kojem su im na raspolaganju potpuno opremljeni i u prvoj godini poslovanja besplatni uredski prostori. Dodanu vrijednost za korisnike predstavlja i mogućnost korištenja ostale komorske infrastrukture kao savjetodavne i organizacijske pomoći naših stručnih suradnika, pod jednim krovom.

Pohvalu ovoj aktivnosti karlovačke komore izrazio je predsjednik Udruge informatičara Karlovačke županije Željko Bračika. Dokaz je opravdanosti ovog projekta, kazao je Bračika, i u činjenici da je jedan od prvih korisnika Razvojnog centra nagrađivani informatičar i inovator Matija Alanović, odnosno njegova tvrtka Sipa elektronika d. o. o.

Pozivajući predstavnike Zajednice tehničke kulture na suradnju, Kuzman je istaknuo da nam je svima, svakome u svom području rada i odgovornosti, učiniti sve kako bi mladim stručnjacima omogućili lakši početak poslovanja i osiguranje egzistencije u svojem gradu i domovini.