Sudionici na radom sastanku; Izvor: HGK

Radni sastanak oko donošenja novog plana upravljanja za sitnu plavu ribu

Objavljeno: 24. 08. 2020.

U dvorani za sastanke ŽK Zadar 24. kolovoza održan je radni sastanak s ciljem dogovora oko osnovnih smjernica novog plana upravljanja za sitnu plavu ribu koji bi trebao biti donesen od strane EK iduće godine. Na sastanku su prisustvovali predsjednik Grupacije ribarstva HGK Damir Birkić i ravnatelj Uprave za ribarstvo Ante Mišura sa svojim suradnicima. Na sastanku su dogovorena osnovna polazišta za budući plan upravljanja kao i potrebni budući koraci. Svi sudionici su odbacili ideju uvođenja kvote po brodu koja nikako ne odgovara Hrvatskoj ali ni Italiji. Isto tako predloženo je da polazne ulovljene količine sitne plave ribe iz 2014. budu osnovica za buduće smanjenje ulova koje uvjetuje Europska komisija. Plan upravljanja mora biti prihvatljiv i talijanskoj i hrvatskoj strani te mora biti dugoročno održiv kako bi osigurao egzistenciju ribarima.