Radionica za voćare u ŽK Bjelovar

Objavljeno: 07. 05. 2019. , Ažurirano: 10. 05. 2019.

U Županijskoj će komori Bjelovar udruga voćara Dar Bilogore, Grad Bjelovar, Ministarstvo poljoprivrede te sama Županijska komora Bjelovar organizirati u četvrtak, 9. svibnja u 10 sati, radionicu namijenjenu proizvođačima voća i povrća.

Na radionici će zainteresirani biti upoznati s potporama Grada Bjelovara namijenjenima proizvođačima voća i povrća, a predstavit će ih gradonačelnik Dario Hrebak sa suradnicima.

Anita Štefanac, voditeljica Odjela za uređenje tržišta hortikulturnog bilja Ministarstva poljoprivrede, upoznat će nazočne s nadležnosti Ministarstva poljoprivrede za priznavanje proizvođačkih organizacija u sektoru voća i povrća te postupkom podnošenja zahtjeva za potporu, a u vezi s tom temom slijedit će informiranje o dosadašnjim aktivnostima za osnivanje proizvođačke organizacije voćara i povrtlara sa sjedištem u Bjelovaru.