Izvor: Pixabay

Radionica Procedura zapošljavanja stranih radnika

Objavljeno: 23. 11. 2021. , Ažurirano: 23. 11. 2021.

Radionica o proceduri zapošljavanja stranih radnika održat će se u četvrtak, 2. prosinca, u 10 sati, u HGK - Županijskoj komori Sisak, na adresi Nikole Tesle 10 (ulaz iz ulice Barice Rapić, iznad CIAK trucka).

Edukacija o proceduri i procesu zapošljavanja strane radne snage namijenjena je svima koji imaju potrebu za zapošljavanjem stranih radnika. Cilj je radionice detaljnije upoznati poslodavce s postupkom i procedurama zapošljavanja strane radne snage odnosno odredbama Zakona o strancima, koji regulira uvjete ulaska, boravka i rada državljana trećih zemalja u RH, a stupio je na snagu 1. siječnja ove godine.

Sudjelovanje je besplatno za članice HGK, a broj polaznika je, zbog epidemioloških razloga, ograničen.

Prijave se vrše putem online obrasca u nastavku, najkasnije do ponedjeljka, 29. studenoga.

Radionicu organizira HGK – Županijska komora Sisak u suradnji s Odjelom za državljanstvo i statusna pitanja stranaca Policijske uprave sisačko-moslavačke, Područnim uredom Sisak Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te Sektorom za provedbu Uredbi EU i međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje.