Održana radionica Povećanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije u uslužnom sektoru

Objavljeno: 22. 05. 2018. , Ažurirano: 12. 06. 2018.

U organizaciji Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Dubrovnik i Ministarstva zaštite okoliša i energetike 11. lipnja je u Hotelu Valamar Lacroma održana informativna radionica Povećanje energetske učinkovitosti i korištenje obnovljivih izvora energije u sektoru turizma i trgovine.

S obzirom na znatan postotak zastupljenosti turizma i trgovine u ukupnoj strukturi gospodarstva u Dubrovačko-neretvanskoj županiji, radionica je okupila brojne zainteresirane gospodarstvenike koji su imali priliku saznati iz prve ruke potrebne informacije kako uspješno pripremiti dokumentaciju za  Poziv na dostavu projektnih prijedloga Povećanje energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u uslužnom sektoru.

Predavači iz Ministarstva za zaštitu okoliša i energetiku Marija Herceg i Marko Markić predstavili su sve potrebne informacije kako bi se zainteresirani poduzetnici uspješno prijaviti za dostupna sredstva.

Naime, u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., od 15. lipnja do 21. rujna 2018. godine otvoren je poziv za dostavu projektnih prijedloga namijenjen mikro, malim, srednjim i velikim poduzetnicima.

Krajnji je cilj ovog poziva smanjenje potrošnje isporučene električne energije u poduzećima registriranima za obavljanje djelatnosti turizma i trgovine, provedbom aktivnosti energetske učinkovitosti i aktivnosti za korištenje obnovljivih izvora energije, kojima bi se smanjila potrošnja isporučene energije od najmanje 20 posto.