Izvor: Freepik
Radionica: Gospodarenje biootpadom
Objavljeno: 09. 05. 2024.
Izvor: Freepik
U HGK ŽK Rijeka, 21. svibnja 2024. godine s početkom u 11 sati održat će se radionica pod nazivom "Gospodarenje biootpadom".
Radionica će sadržavati slijedeće teme:
- Uvodni dio – općenito o biootpadu
- Zakonodavni okvir – EU i RH
- Postojeće stanje u gospodarenju biootpadom
- Biootpad i utjecaj na okoliš i gospodarstvo
- Sustav gospodarenja biootpadom
- Interaktivno modeliranje gospodarenja otpadom
- Prijedlozi za poboljšanje postojećeg sustava
Predavačica: prof.dr.sc. Aleksandra Anić Vučinić
- Redovita profesorica na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i predsjednica Hrvatske udruge za gospodarenje otpadom HUGO. Znanstvenica sa višegodišnjim iskustvom u području gospodarenja otpadom i autorica ukupno 67 znanstvenih radova (https://www.bib.irb.hr/pregled/profil/17481).
- Područje njenog interesa je kružno gospodarstvo u gospodarenju otpadom, naročito u sustavu gospodarenja posebnim kategorijama otpada. Također je voditeljica, koordinatorica i izrađivačica studija utjecaja zahvata na okoliš, elaborata zaštite okoliša, elaborata gospodarenja otpadom i okolišnih dozvola.
Predviđeno vrijeme trajanja: 11:00 – 14:00.
Kotizacija:
- Za poslovne subjekte koji plaćaju članarinu HGK, vrijednost kotizacije bilježi se kao konzumirana usluga iz plaćene članarine u vrijednosti 100,00 EUR.
- Za tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK i druge nečlanice kotizacija po sudioniku iznosi 100,00 EUR + PDV.
Da biste se prijavili, trebate biti registrirani na platformu DIGITALNA KOMORA. Ukoliko niste registrirani, upute za registraciju mogu se pronaći OVDJE.
Rok za prijavu: 20. svibanj 2024. godine do 12 sati.
Prijaviti se može PUTEM POVEZNICE.