Izvor: Freepik

Radionica: Gospodarenje biootpadom

Objavljeno: 09. 05. 2024.

U HGK ŽK Rijeka, 21. svibnja 2024. godine s početkom u 11 sati održat će se radionica pod nazivom "Gospodarenje biootpadom".

Radionica će sadržavati slijedeće teme:

  • Uvodni dio – općenito o biootpadu
  • Zakonodavni okvir – EU i RH
  • Postojeće stanje u gospodarenju biootpadom
  • Biootpad i utjecaj na okoliš i gospodarstvo
  • Sustav gospodarenja biootpadom
  • Interaktivno modeliranje gospodarenja otpadom
  • Prijedlozi za poboljšanje postojećeg sustava

Predavačica: prof.dr.sc. Aleksandra Anić Vučinić

  • Redovita profesorica na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i predsjednica Hrvatske udruge za gospodarenje otpadom HUGO. Znanstvenica sa višegodišnjim iskustvom u području gospodarenja otpadom i autorica ukupno 67 znanstvenih radova (https://www.bib.irb.hr/pregled/profil/17481).
  • Područje njenog interesa je kružno gospodarstvo u gospodarenju otpadom, naročito u sustavu gospodarenja posebnim kategorijama otpada. Također je voditeljica, koordinatorica i izrađivačica studija utjecaja zahvata na okoliš, elaborata zaštite okoliša, elaborata gospodarenja otpadom i okolišnih dozvola.

Predviđeno vrijeme trajanja: 11:00 – 14:00.

Kotizacija:

  • Za poslovne subjekte koji plaćaju članarinu HGK, vrijednost kotizacije bilježi se kao konzumirana usluga iz plaćene članarine u vrijednosti 100,00 EUR.
  • Za tvrtke koje ne plaćaju članarinu HGK i druge nečlanice kotizacija po sudioniku iznosi 100,00 EUR + PDV.

Da biste se prijavili, trebate biti registrirani na platformu DIGITALNA KOMORA. Ukoliko niste registrirani, upute za registraciju mogu se pronaći OVDJE.

Rok za prijavu: 20. svibanj 2024. godine do 12 sati.

Prijaviti se može PUTEM POVEZNICE.