Izvor: HGK

Projekt Knjiga svima i svuda i ove godine donosi pristupačnije knjige

Objavljeno: 09. 11. 2021. , Ažurirano: 09. 11. 2021.

Ove godine projekt Knjiga svima i svuda ide dalje, a održava se od 9. do 14. studenoga, paralelno s najvećom književnom manifestacijom – Interliberom, Riječ je o najsigurnijoj manifestaciji  u gradu, a tome doprinosi i detaljno razrađen okvir epidemioloških mjera na Interliberu, ali i mogućnost kupovine putem web platforme Knjiga svima i svuda.

Ljubiteljima knjige omogućena je kupovina atraktivnih naslova po sniženim cijenama, bilo uživo na Interliberu ili online putem platforme.

Posebna važnost ovogodišnjeg projekta Knjiga svima i svuda je u tome što se održava u 2021., godini koju je Vlada RH proglasila Godinom čitanja.

Nadalje, online platforma omogućava i pregled knjižara koje su se uključile u akciju po gradovima diljem Hrvatske.

Novost je i dostupnost premium programa koji uključuje predstavljanje novih knjiga na TV programu HRT3 i YouTube kanalu Zajednice nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore, gdje su od 9. do 14. studenoga, svakoga dana od 19 sati, planirana i gostovanja velikih književnih imena. Ta je gostovanja moguće uživo pratiti na katu (galeriji) Hale 5 Zagrebačkog velesajma.

Zajednica nakladnika i knjižara Hrvatske gospodarske komore osmislila je projekt Knjiga svima i svuda uslijed pandemijskih mjera. Projekt je prvi put uspješno održan od 10. do 15. studenog 2020. godine.