Prilike za hrvatsko poduzetništvo u novoj financijskoj perspektivi EU od 2021. do 2027.

Objavljeno: 19. 04. 2021. , Ažurirano: 05. 05. 2021.

Prezentaciju s edukacije možete skinuti OVDJE.

• KEMIJSKA INDUSTRIJA I INDUSTRIJA NEMETALA – utorak, 20. travnja od 10 do 12 sati
  • METALO-PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA, STROJOGRADNJA I ELEKTROINDUSTRIJA - utorak, 20. travnja od 13 do 15 sati
  • OTPAD – srijeda, 21. travnja od 10 do 12 sati
  • TEKSTILNA, KOŽARSKA I GRAFIČKO-PRERAĐIVAČKA INDUSTRIJA - srijeda, 21. travnja od 13 do 15 sati
  • KULTURNE I KREATIVNE INDUSTRIJE - četvrtak, 22. travnja od 10 do 12 sati
  • IT - UDRUŽENJE ZA INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE - ponedjeljak, 26. travnja od 10 do 12 sati
  • ENERGETIKA (električna i toplinska energija, plin, nafta, OIE, energetska učinkovitost, vodik) I PROMET – ponedjeljak, 26. travnja od 13 do 16 sati

Zbog epidemioloških uvjeta radionice će se održati online.

Hrvatska gospodarska komora sudjeluje u procesu programiranja za EU sredstva koja će biti dostupna Republici Hrvatskoj kroz Višegodišnji financijski okvir 2021. – 2027. Glavni cilj sudjelovanja je utvrđivanje prioriteta za relevantna područja ulaganja za krajnje korisnike, odnosno tvrtke članice, kroz formiranje praksi i strategija za raspodjelu sredstava.

Stoga je Hrvatska gospodarska komora pokrenula aktivnost pružanja snažnije podrške članicama te organizira sektorske radionice Prilike za hrvatsko poduzetništvo u novoj financijskoj perspektivi 2021. – 2027. Radionice će se sastojati od dva dijela  u prvom dijelu će biti predstavljen novi višegodišnji financijski okvir EU, a u drugom dijelu će se provesti vođena diskusija s predstavnicima tvrtki članica. Iznošenje vaših stavova u diskusiji je od izuzetne važnosti jer će na temelju njih biti izrađen Position Paper s jasnim zahtjevima i potrebama tvrtki koji će služiti kao osnova za zagovaranje interesa tvrtki članica u procesu programiranja.