Primanje za izaslanstvo hrvatskih gospodarstvenika

Objavljeno: 19. 04. 2018. , Ažurirano: 25. 04. 2018.

Veleposlanica Australije Elizabeth Petrovic organizirala je primanje za članove hrvatskog gospodarskog izaslanstva koje je u ožujku u organizaciji Hrvatske gospodarske komore posjetilo Australiju (Sydney i Brisbane). Pozivu su se, uz članove gospodarskog izaslanstva, odazvali i predstavnici Ministarstva vanjskih i europskih poslova, Agencije za investicije i konkurentnost, Hrvatske banke za obnovu i razvitak, Grada Osijeka (koji je potpisao Sporazum o suradnji s gradom Canada Bayom) te predstavnici tvrtki koje su poslovno prisutne na području Australije. Veleposlanica Petrovic je izrazila zadovoljstvo organizacijom i posjetom gospodarskog izaslanstva i izrazila uvjerenje da će posjet rezultirati proširenjem gospodarskih odnosa i u sektoru industrije i u sektoru usluga, posebice turizma. Prošle je godine Hrvatsku posjetilo oko 210.000 australskih turista, tako da je primjetan daljnji trend porasta broja dolazaka i noćenja australskih turista. Uime članova delegacije, na primanju i suradnji u pripremi boravka članova delegacije zahvalio je Zlatan Fröhlich, predsjednik HGK – Komore Zagreb, koji je istaknuo da su tijekom posjeta ostvareni brojni kontakti koji će rezultirati novim poslovima i poslovnom suradnjom. Također je izrazio zadovoljstvo time što su predstavnici Europsko-australskog poslovnog vijeća najavili organizaciju i posjet Hrvatskoj australskih gospodarstvenika iduće godine.