Izvor: HGK

Održana prezentacijska radionica o učinkovitom upravljanju javnom rasvjetom

Objavljeno: 12. 06. 2018. , Ažurirano: 21. 06. 2018.

U HGK – Županijskoj komori Virovitica 20. lipnja održana je prezentacijska radionica Učinkovito upravljanje javnom rasvjetom – promicanje energetske učinkovitosti javne i ostale rasvjete.

Radionicu su organizirali grupacija Detas/Dleds i HGK – Županijska komora Virovitica.

Na radionici su Zvonimir Miler i Bojan Fišer predstavili mogućnosti koje su institucijama javnog, civilnog, ali i privatnog sektora na raspolaganju, u vezi s povećanjem kvalitete javne rasvjete uz smanjenu potrošnju električne energije, unaprjeđenjem i povećanjem energetske učinkovitosti, smanjenjem svjetlosnog zagađenja, korištenjem novih tehnologija te potencijalnim korištenjem obnovljivih izvora energije. Predstavljene su i mogućnosti financiranja primjenjujući načela energetske učinkovitosti putem energetskih ušteda, uz poštovanje načela Održivog razvoja i Zelene javne nabave.

20180620_113435.jpg
Izvor: HGK

Radionici su prisustvovali predstavnici jedinica lokalne i regionalne samouprave, razvojnih agencija, gospodarskih subjekata i institucija s područja Virovitičko-podravske županije.