Izvor: Pixabay

Prezentacija novog Zakona o izvanparničnom postupku

Objavljeno: 20. 09. 2023. , Ažurirano: 20. 09. 2023.

Udruženje pravnika članica Hrvatske gospodarske komore organizira edukaciju pod nazivom „Zakon o izvanparničnom postupku“ koja će se održati u petak 20. listopada 2023. s početkom u 10 sati u središnjici HGK, Poslovni klub.

Na edukaciji bit će predstavljen dugoočekivani Zakon o izvanparničnom postupku (NN 59/23) koji je stupio na snagu 10. lipnja 2023. godine.

Zakon o izvanparničnom postupku donio je razne novine, ali i izostavio određene odredbe poput primjerice onih o uređenju međa i razvrgnuću suvlasništva, što će u svakodnevnoj praksi sigurno iznjedriti probleme. Na edukaciji će biti predstavljen prikaz općih odredbi i posebnih postupaka novog Zakona te kritički osvrt na njegove nedostatke.

Edukaciju će održati dr. sc. Aleksandra Maganić, profesorice Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Rok za prijavu: četvrtak 19. listopada 2023. do 12 sati.

Prijava:

• Molimo da se svaki polaznik prijavljuje zasebno i sa svoje email adrese isključivo putem platforme Digitalna komora na poveznici OVDJE. (upute o registraciji možete pronaći ovdje).
  • Prilikom prijave, u napomeni možete postaviti pitanje kako bi se predavač mogao bolje pripremiti za odgovore.
  • Prijaviti se na edukaciju možete isključivo putem Digitalne komore bilo kao zaposlenik članice (poslovnog subjekta u kojem ste zaposleni) bilo kao fizička osoba.
  • Ukoliko ste se prijavili kao fizička osoba, predračun/račun će glasiti na fizičku osobu, a ako ste se prijavili kao poslovni subjekt, predračun/račun će glasiti na poslovni subjekt.
  • Profil korisnika na Digitalnoj komori možete mijenjati na vrhu stranice s desne strane klikom na ikonicu uz Vaše ime ili se obratite organizatoru edukacije kako bismo spojili Vaš račun s poslovnim subjektom.
  • Predračun/račun bit će dostavljen osobi koja se prijavila na edukaciju putem Digitalne komore.
  • Molimo Vas da nam javite ako odustanete od sudjelovanja na edukaciji nakon što ste se već prijavili kako bismo oslobodili prostor za one koje žele sudjelovati.

Kotizacija:

• za poslovne subjekte koji plaćaju članarinu HGK, kotizacija iznosi 40 EUR i biti će naplaćena putem portfelja članice
  • za članove Udruženja pravnika kotizacija znosi 40,00 EUR + PDV
  • Za poslovne subjekte koji ne plaćaju članarinu, fizičke osobe koji nisu članovi Udruženja pravnika, kotizacija iznosi 50 EUR + PDV po polazniku.

Uvjeti otkazivanja:

• Polaznicima koji plate kotizaciju, a neće moći sudjelovati, potpuni povrat kotizacije bit će moguć samo ako najave svoje otkazivanje na email adresu udruzenje.pravnika@hgk.hr, najkasnije do četvrtka 19. listopada 2023. do 12,00 sati.
  • Polaznicima koji su se prijavili na edukaciju, a nisu otkazali svoje sudjelovanje na email adresu udruzenje.pravnika@hgk.hr, najkasnije do četvrtka 19. listopada 2023. do 12,00 sati, kotizacija će biti   naplaćena (za članice koje plaćaju članarinu kroz konzumaciju članarine, dok će tvrtkama koje ne plaćaju članarinu HGK i ostalim nečlanicama biti ispostavljen račun).
  • Prijavom za sudjelovanje na edukaciji polaznici potvrđuju kako prihvaćaju ove uvjete otkazivanja.

Vrijeme Aktivnost
20.10.2023
10:00 - 10:05 Pozdravni govor predsjednice Udruženja pravnika, gospođe Marine Kralj Miliša, mag.iur.
10:05 - 10:20 Prezentacija novog Zakona o izvanparničkom postupku, opći dio
10:20 - 10:35 Prezentacija novog Zakona o izvanparničkom postupku, posebni dio