Prezentacija EU projekta - Klub za zapošljavanje mladih Karlovačke županije

Objavljeno: 08. 08. 2018. , Ažurirano: 09. 08. 2018.

Na konferenciji za novinare, održanoj u utorak, 7. kolovoza u Centru za mlade Grabrik, predstavljen je novi EU projekt Klub za zapošljavanje mladih Karlovačke županije. Projekt će obuhvatiti 200 mladih nezaposlenih osoba u Karlovačkoj županiji, povećati njihova zapošljivost i osigurati bolji položaj na tržištu rada.

Očekuje se da će rezultati projekta biti opremanje Kluba za zapošljavanje mladih Karlovačke županije, osposobljavanje dvoje trenera za rad s nezaposlenim mladima, održavanje 160 grupnih i 80 individualnih sastanaka u Karlovcu, Ogulinu, Slunju, Dugoj Resi i Vojniću, te da minimalno 200 mladih nezaposlenih stekne vještine traženja posla, da se uspostavi sustav povezivanja nezaposlenih mladih i poslodavaca, održe tri javne tribine o zapošljivosti mladih i o tržištu rada.

Uz trening i praćenja mladih nezaposlenih, izradit će se baza podataka u koju će biti uključeni i poslodavci, koji će mladima biti mentori nakon projekta. Ta će baza podataka biti dostupna na web-stranici jobclub.carpediem.hr, koja će služiti kao posrednički servis između poslodavaca i tražitelja posla. Registrirani će poslodavci moći pristupiti toj bazi i pretraživati profile tražitelja posla.

Značaj i doprinos ovog projekta koji udruga Carpe Diem provodi u sklopu EU natječaja Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja, Faza III prepoznala je i Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Karlovac te postala partner potpisavši  Ugovor o  poslovnoj suradnji.