Izvor: PIXABAY

Tribina Intermodalni prijevoz – rješenje za održivu mobilnost

Objavljeno: 18. 10. 2019. , Ažurirano: 18. 10. 2019.

Savez za željeznicu, uz suorganizaciju Hrvatske gospodarske komore, IPC-a Dunav Jadran te pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske, organizira tribinu Intermodalni prijevoz – rješenje za održivu mobilnost u utorak, 22. listopada, u 11 sati u amfiteatru Fakulteta prometnih znanosti u Zagrebu, na adresi Vukelićeva 4.

Viši stručni suradnik Sektora za promet i veze Hrvatske gospodarske komore Saša Subotić bit će jedan od sudionika događanja te će se osvrnuti na problematiku razvoja inteligentnih transportnih sustava, odnosno na potrebe gospodarstva u tom segmentu.

Problematizirat će se aktualna situacija povezana s tržištem domaćeg željezničkoga teretnog prijevoza s naglaskom na ulogu intermodalnosti u očuvanju okoliša i borbi protiv klimatskih promjena. Nedostatak relevantnoga zakona u RH, ne ulaganje u razvoj pravca prema Baltičkom koridoru, moguće modifikacije prometa u velikim gradovima i brojne druge teme bit će u srži panel-rasprave ovoga događanja te će se na njih davati konkretni odgovori.

Detalje o događanju (sudionici, sponzori i sl.) možete pronaći u Pratećim dokumentima, a u nastavku je program događanja.

Vrijeme Aktivnost
10:30 - 11:00 Registracija sudionika
11:00 - 11:10 Pozdravni govor
11:10 - 11:20 Jasmina Pašagić Škrinjar (FPZ): Intermodalni promet, održivi razvoj i klimatske promjene