Hrvatski nacionalni štand na sajmu MITT
Izvor: HGK

Najavljeno povećanje dolazaka ruskih turista

Objavljeno: 15. 03. 2018. , Ažurirano: 15. 03. 2018.

Zajednica zdravstvenog turizma HGK nastupa na 25. Međunarodnom turističkom sajmu Moscow International Travel & Tourism Exhibition (MITT), najvećem turističkom sajmu Ruske Federacije, koji godišnje posjeti više od 40.000 posjetitelja, a predstavlja se 187 zemalja i regija te više od 1.900 tvrtki. Ključno je to mjesto za otvaranje sezone i sklapanje poslova u turizmu.

"Hrvatske turistička zajednica i HGK, uz podršku Veleposlanstva Republike Hrvatske, u okviru sajma organiziraju dva okrugla stola. U četvrtak, 15. ožujka održat će se okrugli stol gdje će se hrvatski zdravstveni turizam i Zajednica zdravstvenog turizma HGK prezentirati ruskim liječnicima, a 16. ožujka ćemo se prezentirati turističkim agencijama i turoperatorima", kaže direktor Predstavništva HGK u Ruskoj Federaciji Jakov Despot.

IMG-20180313-WA0003 800x800.jpg

Na izložbenom prostoru Hrvatske turističke zajednice kao suizlagači nastupaju TZ Grada Zagreba, NP Plitvička jezera, Lošinj Hotels & Villas, Atlantis Travel, LifeClass Sv. Martin, klinika Better Life IQCure, TZ Međimurske županije i Predstavništvo HGK u Ruskoj Federaciji; Izvor: HGK.

Prema riječima Rajka Ružičke, direktora Predstavništva HTZ-a u Moskvi, Hrvatska je prošle godine zabilježila 133.000 dolazaka i 955.000 noćenja ruskih turista, što u usporedbi s 2016. godinom predstavlja snažan porast od 12 posto u dolascima te 10 posto u noćenjima.

"Negativan trend dolazaka je zaustavljen, no i dalje smo daleko od rekordne 2012. godine kada su u pitanju dolasci i noćenja ruskih turista. Tada je bilo 196.000 dolazaka i 1.578.000 noćenja turista iz Ruske Federacije", ističe direktor Predstavništva HTZ-a, dodavši da su ruski turisti među najboljim potrošačima na Jadranu te da dnevno u prosjeku potroše 121 euro. "Informacije s terena nam pokazuju da će već u predsezoni biti 15 posto više ruskih turista, čemu doprinosi ulaganje u sve turističke sektore, a u skladu sa strategijom Ministarstva turizma RH veliki je potencijal u zdravstvenom turizmu. To je sjajna najava jer visoko povećanje dolazaka ruskih turista u Hrvatsku može značajno doprinijeti rastu sektora, ali i općenito hrvatskog BDP-a.", zaključuje Ružička.

Sajam se održava od 13. do 15. ožujka, a na izložbenom prostoru Hrvatske turističke zajednice kao suizlagači nastupaju TZ Grada Zagreba, NP Plitvička jezera, Lošinj Hotels & Villas, Atlantis Travel, LifeClass Sv. Martin, klinika Better Life IQCure, TZ Međimurske županije i Predstavništvo HGK u Ruskoj Federaciji.

S ciljem promidžbe zdravstvenog turizma Republike Hrvatske turistička agencija Atlantis travel organizirala je nastup hrvatskih zdravstvenih centara i klinika. Predstavili su Naftalan, Stubičke Toplice, Toplice Sveti Martin, Daruvarske toplice, Talasoterapiju iz Opatije te klinike: Sveta Katarina, Magdalena, IVF, Akromion, IQCure te hotele Maestral Dubrovnik i NP Brijuni, dok je klinika Radiochirurgija nastupila samostalno na izložbenom prostoru svojih partnera za rusko tržište.