Posjetitelji na hrvatskom nacionalnom štandu
Izvor: HGK

Proizvodi sedam hrvatskih tvrtki na najvećem kineskom sajmu uvoznih proizvoda

Objavljeno: 09. 11. 2020. , Ažurirano: 09. 11. 2020.

U Šangaju se od 5. do 10. studenoga održava treći Kineski međunarodni sajam uvoznih proizvoda (CIIE) na kojemu se u organizaciji Hrvatske gospodarske komore predstavljaju proizvodi sedam hrvatskih tvrtki.

Zdenka.jpg
Kineskoj su publici predstavljeni Zdenkini topljeni sirevi i namazi; Izvor: HGK.

Hrvatska gospodarska komora organizirala je nastup hrvatskih poduzeća iz poljoprivredne i prehrambene industrije pa su kineskim profesionalnim kupcima na raspolaganju mliječni namazi te topljeni sir tvornice Zdenka – mliječni proizvodi d.o.o., vina Iločkih podruma i vinarije Tomaž koje predstavlja Rox d.o.o., vina iz vinarije Terra madre d.o.o., kupinovo vino koje je predstavlja tvrtka Inovatus usluge d.o.o, čokoladni namaz i Vegeta iz Podravke d.d. te namazi tvrtke Vegetariana.

Vegeta1.jpg
Podravkina Vegeta na šangajskom sajmu; Izvor: HGK.

Nakon tri godine razvoja, sajam je postao jedna od vodećih platformi međunarodne nabave, promocije investicija te razmjene ideja i informacija. Premda je 2020. godinu obilježila pandemija COVID-19 virusa te se mnoge države pod novim valom virusa odlučuju na zatvaranje, kinesko gospodarstvo se, nakon prvobitnog usporavanja zbog izbijanja pandemije početkom godine, vratilo u uobičajeni ritam. Događanja i putovanja unutar Kine odvijaju se bez restrikcija, uz poštovanje preporučenih mjera zaštite. Zbog obavezne karantene prilikom ulaska u Kinu broj profesionalnih posjetitelja iz inozemstva značajno je smanjen a održavanje međunarodnih aktivnosti nastoji se preusmjeriti na online platforme.

VinaTomaz.jpg
Vina vinarije Tomaž izložena su na sajmu CIIE ; Izvor: HGK.

Treće izdanje sajma pokriva područja prehrane i poljoprivrednih proizvoda, automobila, inteligentne industrije i informacijskih tehnologija, robe široke potrošnje, medicinske opreme i zdravstvenih proizvoda te trgovine uslugama. Više od 1000 poduzeća iz gotovo 100 zemalja i regija predstavlja svoje proizvode na sajmu, uključujući gotovo 30 poduzeća s ljestvice Fortune Global 500.