Predstavnici Veleposlanstva Francuske posjetili Županijsku komoru Split

Objavljeno: 20. 02. 2018. , Ažurirano: 21. 02. 2018.

U okviru službenog posjeta Splitsko-dalmatinskoj županiji, novi voditelj Ureda za ekonomske poslove Veleposlanstva Francuske u Hrvatskoj Bertrand Le Tallec i ataše za ekonomske poslove Barbara Jadrijević Petrović posjetili su 19. veljače Županijsku komoru Split.

Tom im je prigodom direktorica ŽK Split Vesna Friedl predstavila gospodarstvo Splitsko-dalmatinske županije te aktivnosti HGK s naglaskom na privlačenju investicija.

''ŽK Split je u posljednjih nekoliko godina organizirala i sudjelovala u aktivnostima kojima je cilj bio intenziviranje suradnje Splitsko-dalmatinske županije i Francuske, ali budući da ima još puno mjesta za napredak u gospodarskim odnosima, rado ćemo nastaviti dosadašnju uspješnu suradnju'', rekla je Friedl.

Francuska zauzima deveto mjesto po vrijednosti izvoza tvrtki iz Splitsko-dalmatinske županije s više od 118 milijuna kuna u 2016. godini. Također, interes francuskih turista za Splitsko-dalmatinsku županiju je u prošloj godini povećan u odnosu na 2016. Tako su dolasci turista iz Francuske povećani za 22 posto, a noćenja za 18 posto. Međutim, prostora za poboljšanje ima, a s tim je ciljem iniciran i ovaj susret.

''Želimo povećati gospodarsku aktivnost između Francuske i Splitsko-dalmatinske županije te u tom smislu namjeravamo organizirati nekoliko događanja u skoroj budućnosti'', naveo je Le Tallec.

Budući da je daljnje razvijanje i poboljšanje gospodarskih odnosa zajednički cilj, dogovoren je nastavak suradnje kako bi se identificirale gospodarske niše i povezali gospodarstvenici na obostrano zadovoljstvo i korist.