Predstavnici talijanske regije Marche posjetili ŽK Split
Izvor: HGK ŽK Split

Predstavnici regije Marche posjetili ŽK Split

Objavljeno: 11. 09. 2018. , Ažurirano: 12. 09. 2018.

Predstavnici talijanske regije Marche na čelu s Diegom Franzonijem, predsjednikom kluba Giovane Ancona Calcio, posjetili su Županijsku komoru Split radi razmjene ideja o mogućoj suradnji na području turizma i promociji kvalitetnih i ekoloških poljoprivednih dobara.

Direktorica Županijske komore Split Vesna Friedl uime domaćina pozdravila je inozemne goste izrazivši zadovoljstvo dugogodišnjom suradnjom s gradom Anconom i regijom Marche te istaknula kako HGK – Županijska komora Split promiče nove ideje i daljnje mogućnosti suradnje o kojima će se govoriti i na zajedničkom Forumu gospodarskih komora, gradova i sveučilišta, koji se održava od 16. do 18. listopada u Splitu.

Viša stručna savjetnica i koordinatorica za turizam, trgovinu i financije u ŽK Split Nataša Bušić predstavila je mogućnost prezentacije autohtonih proizvoda regije Marche na nadolazećim gastronomskim sajmovima u Splitu. Članovima talijanskog izlaslanstva predstavili su i proizvode koji nose oznake hrvatske kvalitete i izvornosti.