Predstavnica Veleposlanstva Indonezije posjetila Županijsku komoru Split

Objavljeno: 20. 11. 2018. , Ažurirano: 21. 11. 2018.

Savjetnica za ekonomske poslove u Veleposlanstvu Republike Indonezije u Republici Hrvatskoj Elbanita Ruru posjetila je 19. studenoga Županijsku komoru Split.

Tom joj je prilikom Maja Mladineo, voditeljica Odsjeka za međunarodne odnose, predstavila gospodarstvo Splitsko-dalmatinske županije te investicijske mogućnosti i lokacije.

Nataša Bušić, koordinatorica za turizam i poljoprivredu, predstavila je turističke pokazatelje koji su izrazito pozitivni, pri čemu je u prvih deset mjeseci 2018. godine povećan broj dolazaka turista za 50 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Unatoč izvrsnim turističkim rezultatima, mnogo je još prostora za poboljšanje, osobito u području vanjskotrgovinske razmjene, stoga je savjetnici Ruru ponuđena potpora Županijske komore Split pri uspostavi gospodarske suradnje te je izražena nada da će se pozitivni trendovi u dolascima turista iz Indonezije nastaviti.

Zaključeno je da postoji obostrana spremnost i interes za poboljšanje gospodarskih odnosa te da će svatko sa svoje strane istražiti potrebe i mogućnosti koje se pružaju.