Predstavljanje Prijedloga Plana gospodarenja otpadom Republike Hrvatske za razdoblje 2023.-2028.

Objavljeno: 17. 03. 2023.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja organizira online predstavljanje Prijedloga Plana gospodarenja otpadom Republike Hrvatske za razdoblje 2023-2028. koji je trenutno u postupku savjetovanja sa zainteresiranom javnošću.

Predstavljanje će se održati 29. ožujka s početkom u 10:00 sati putem aplikacije Teams.

Plan gospodarenja otpadom donosi Vlada RH na temelju Zakona o gospodarenju otpadom kao nacionalni krovni planski dokument kojim će se sustav gospodarenja otpadom na području RH uskladiti s novim ciljevima i politikama u gospodarenju otpadom. Ovaj dokument utemeljen je na ciljevima gospodarenja otpadom do 2035. godine, a temeljem kojih je planiran razvoj sustava gospodarenja otpadom.

Ministarstvo će se nakon završetka postupka javnog savjetovanja razmotriti pristigle primjedbe i mišljenja.

Svi zainteresirani mogu sudjelovanje na predstavljanju prijaviti putem Digitalne komore ili obrasca u nastavku. Svi prijavljeni dobit će link za uključivanje na mail s kojim su se prijavili prije početka predstavljanja. Upute za registraciju na Digitalnu komoru možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici ili ih pogledati na YouTubeu u ovom VIDEU.

Pitanja za predavače koja zaprimimo do 23. ožujka objedinit ćemo i proslijediti Ministarstvu.

Sudjelovanje na predstavljanju je besplatno. 

pgo.jpg

 Izvor: Pixabay