Predstavljanje Prijedloga Plana gospodarenja otpadom Republike Hrvatske za razdoblje 2023.-2028.
Objavljeno: 17. 03. 2023.
Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja organizira online predstavljanje Prijedloga Plana gospodarenja otpadom Republike Hrvatske za razdoblje 2023-2028. koji je trenutno u postupku savjetovanja sa zainteresiranom javnošću.
Predstavljanje će se održati 29. ožujka s početkom u 10:00 sati putem aplikacije Teams.
Plan gospodarenja otpadom donosi Vlada RH na temelju Zakona o gospodarenju otpadom kao nacionalni krovni planski dokument kojim će se sustav gospodarenja otpadom na području RH uskladiti s novim ciljevima i politikama u gospodarenju otpadom. Ovaj dokument utemeljen je na ciljevima gospodarenja otpadom do 2035. godine, a temeljem kojih je planiran razvoj sustava gospodarenja otpadom.
Ministarstvo će se nakon završetka postupka javnog savjetovanja razmotriti pristigle primjedbe i mišljenja.
Svi zainteresirani mogu sudjelovanje na predstavljanju prijaviti putem Digitalne komore ili obrasca u nastavku. Svi prijavljeni dobit će link za uključivanje na mail s kojim su se prijavili prije početka predstavljanja. Upute za registraciju na Digitalnu komoru možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici ili ih pogledati na YouTubeu u ovom VIDEU.
Pitanja za predavače koja zaprimimo do 23. ožujka objedinit ćemo i proslijediti Ministarstvu.
Sudjelovanje na predstavljanju je besplatno.

Izvor: Pixabay