OTKAZANO - Predstavljanje poslovne certifikacije MAMFORCE u ŽK Osijek

Objavljeno: 22. 05. 2019. , Ažurirano: 27. 05. 2019.

U Županijskoj komori Osijek, u suradnji s Institutom za istraživanje i edukaciju Zaposlena mama, bit će predstavljena poslovna certifikacija MAMFORCE, utemeljena na inovativnoj metodi procjene upravljanja ljudskim potencijalima. Predstavljanje je namijenjeno poduzetnicima, a održat će se u ponedjeljak, 27. svibnja, u 12 sati, u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13. Predstavljanje se provodi u sklopu projekta Odgovorni poslodavci za odgovorno roditeljstvo 2.0. uz potporu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Projekt je usmjeren na razvoj odgovornih obiteljskih praksi u tvrtkama i institucijama. Cilj je poticati organizacijsku kulturu koja omogućuje usklađenje profesionalnih i obiteljskih obveza te jednake mogućnosti razvoja karijera muškaraca i žena, a posebice zaposlenih majki. Ujedno, pozitivno se utječe na demografske trendove i zadržavanje mladih, kojima je upravo ravnoteža privatnog i poslovnog života među najvažnijim kriterijima za osnivanje obitelji i odluku o zaposlenju.

Postupak se temelji na metodama razvijenima u skladu sa znanstvenim spoznajama i preporukama međunarodnih institucija, čiji je cilj uklanjanje nevidljivih prepreka za zaposlene žene, osvještavanje nesvjesne pristranosti i stvaranje podržavajuće radne okoline. Tako se kreira kultura koja omogućuje usklađenje profesionalnih i obiteljskih obveza i jednake mogućnosti razvoja karijera muškaraca i žena.

Tvrtke koje se odluče na uključenje u projekt prolaze evaluaciju i savjetovanje za poboljšanje poslovanja i upravljanje ljudima čime značajno poboljšavaju produktivnost i angažiranost zaposlenih.

Ostvarivanjem standarda MAMFORCE ove tvrtke pozicioniraju se kao atraktivan, odgovoran poslodavac. Znanstvene studije i naše dugogodišnje iskustvo rada s organizacijama potvrđuju da rodno uravnotežene tvrtke ostvaruju bolje poslovne rezultate, smanjene operativne troškove, stope izostanaka i fluktuacija.

Projekt će predstaviti Dijana Kobas Dešković, predsjednica Instituta za istraživanje i edukaciju Zaposlena mama.

Za sudjelovanje na predstavljanju potrebna je prijava online prijavnicom u nastavku ovog teksta.