Poslovno-znanstveni klub u ŽK Krapina

Objavljeno: 06. 03. 2017. , Ažurirano: 16. 03. 2017.

Županijska komora Krapina i Odjel za tehnološki razvoj i IT Sektora za industriju i IT HGK organizatori su 25. sastanka Poslovno-znanstvenog kluba, koji će se održati u petak 10. ožujka u 14 sati u prostorijama Županijske komore Krapina na Trgu Lj. Gaja 5 u Krapini, s temom Industrija 4.0 - Prilika za novi iskorak.

Izlaganje Digitalno obilježje Industrije 4.0 održat će Emil Perić, voditelj Odjela za tehnološki razvoj i IT, a moderator je Branka Prišlić iz Hrvatske gospodarske komore.

Poslovno-znanstveni klub osnovan je radi unapređivanja poslovne suradnje akademske zajednice i gospodarstva. Cilj je suradnje akademske zajednice i gospodarstva povećanje domaće proizvodnje, zaposlenosti i izvoza temeljenih na novim proizvodima, povećavanju ekonomske aktivnosti nacionalne ekonomije i pune zaposlenosti svih sudionika domaćeg stvaralaštva. Klub stavlja naglasak na jačanje suradnje znanosti i gospodarstva koje bi na taj način povećalo konkurentnost na jedinstvenom tržištu Europske unije. Smatramo da je uz pomoć znanosti u relativno kratkom roku moguće restrukturirati hrvatsko gospodarstvo i državu, dok bi ignoriranje znanosti imalo pogubne učinke za budući razvoj našega gospodarstva.

Pozivamo zainteresirane da svoj dolazak potvrde putem elektroničke adrese: hgkkr@hgk.hr do 9. 3. 2017.